Polona Hercog z izjemno igro v veliki finale Olomouca!

20.07.2013
OLOMOUC, ČEŠKA - Definitivno je prva slovenska teniška igralka Polona Hercog (82. na WTA) našla formo po obilici težav na začetku sezone. Na močnem ITF turnirju na Moravskem se dobesedno šali z nasprotnicami in bo v nedeljo igrala finale!

Da 130. igralki sveta v polfinalu peščenega  ITF turnirja z nagradnim skladom 100,000 ameriških dolarjev prepustiš vsega 2 igri in zavežeš kravato  (6-0, 6-2) pomeni le eno, da si v odlični formi. Ja, to je najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog napravila Ukrajinki  Marini Zanevski ter se ekspresno uvrstila v veliki finale.  Bravo Polona!

19-letna Ukrajinka  je bila povsem nemočna v Olomoucu. Uspelo ji je sicer dvakrat odvzeti  servisno igro Štajerki, toda to je bilo povsem brez pomena. Polona je iz 15 priložnosti  prišla do 7 brejkov, v zaostanku pa je bila le po 1. igri drugega niza, ko je Zanevska z brekom povedla 1-0.  V uvodnem delu se je naša asinja sprehodila, dobila je vseh  6 iger, na  koncu pa beležila 3 ase, brez dvojne  napake in 62 točk (Zanevska 40).

Štajerka je že leta  2007 osvojila svoj prvi ITF turnir, skupaj pa jih ima na računu 10. Leta  2009 je edinkrat dvignila lovoriko tudi na 100,000 USD vrednem turnirju v Cuneu, seveda pa je Polona  tudi dvakratna zmagovalka WTA turnirja v Bastadu.

V finalu prvopostavljeno Polono čaka  Katarzyna Piter iz Poljske, ki je nekoliko presenetljivo danes premagala Barboro Zahlavovo-Strycovo, 2. nosilko. Srečno Polona  v finalu!