Polona Reberšak v četrtfinalu Bola!

28.11.2013
BOL, HRVAŠKA - Na Bolu na Braču ostaja na turnirjiu le še Polona Reberšak, vsi ostali slovenski predstavniki so izpadli.

Gre za enega zadnjih turnirjev, kjer so nastopali nekoliko nižje uvrščeni slovenski teniški igralci in igralke. Peščeni turnir je vreden 10,000 USD, fantje se borijo v kategoriji Futures, dekleta pa ITF.

23-letni Mike Urbanija (621. na ATP), sicer 5. nosilec, zapušča Bol po 2. krogu. Usoden je bil dve leti starejši Hrvat Antonio Sančič, ki trenutno zaseda šele 1,497. mesto na ATP lestvici. Kvalifikant je bil od Lukovčana boljši po treh nizih s 6-7(5), 6-3, 6-2, Urbanija pa bo leto končal s karierno uvrstitvijo, ne glede na današnji poraz.

2. krog:

Antonio SANCIC (CRO) 6-7(5) 6-3 6-2 Mike URBANIJA (SLO) [5]

26-letna Polona Reberšak. 631. igralka sveta, ostaja v igri za visoko uvrstitev potem, ko je s 6-1, 6-1 deklasirala 18-letno Deniso Kulhankovo iz Češke, ki je na ATP lestvici ne najdemo. Zmaga četrtopostavljene Celjanke je pričakovana, v četrtfinalu pa jo čaka še ena osemnajstletnica, še ena češka predstavnica, Gabriela Pantičkova, ta teden 710. igralka sveta, ki je 7. nosilka. Slednja je danes oddala le 4 igre 17-letni Pii Čuk (6-2, 6-2).

16-letna Natalija Šipek je prišla s posebno vozovnico v glavni del, saj se je odlično odrezala prejšnji teden. Potem, ko je v 1. krogu presenetila še 8. nosilko, se ji je zataknilo pred četrtfinalom. Izločila jo je 15-letna domačinka Petra Granič s 7-6(3), 6-1.