Polona uspešno čez prvo oviro v Monterreyu!

28.02.2011
MONTERREY, MEHIKA - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je uspešno začela z nastopi na WTA turnirju v Mehiki.

1 uro in 15 minut je porabila Polona Hercog (8. nosilka), da je v 1. krogu 220,000 ameriških dolarjev vrednega turnirja v Monterreyu izločila Angelique Kerber iz Nemčije. Rezultat 6-3, 6-3.

Trenutno 62. igralka sveta, varovanka trenerja Marka Tkalca*, je dobro štartala na trdi monterrejski podlagi ter je bila v dvoboju z dve leti starjšo tekmico veliko boljša. Polona si je priigrala kar 11 priložnosti za brejk, izkoristila pa je 4, v prvem nizu 3, v drugempa eno. Od nasprotnice je bila boljša v vseh pogledih igre, odločilni brejk pa ji je uspel v 8. igri drugega niza.

Z Nemko se je Hercogova srečala že štirikrat, v dvoboj pa je šla z minusom (1-3). No, z današnjo zmago je znižala izid ter Kerberjevo prvič ugnala na trdi podlagi po dveh porazih.

Njena naslednja nasprotnica bo zmagovalka obračuna med Italijanko Romino Oprandi in Čehinjo Barboro Zahlavovo-Strycovo.