Portorož: Žemlja 'raztrgal' Sidorenka, Kočevar-Dešman izpadel

08.08.2016
PORTOROŽ - Na največjem teniškem turnirju v Sloveniji, ki se ta teden igra v Portorožu, sta danes na 'parket' stopila dva domačina. Grega Žemlja je zlahka napredoval v 2. krog, Tom Kočevar-Dešman je izpadel.

Po prvem dnevu portoroškega Challengerja Tilia Slovenia Open sta slovenska tenisača prišla do polovičnega izkupička, kar je tudi pričakovan razplet.

Ob 18. uri je na centralni teren stopil Tom Kočevar-Dešman. Ljubljančan je po bolezni letos v bolj slabi formi, zato ni bilo pričakovati odmevnejšega rezultata. 26-letnik je za nastop na 42,500 evrov vrednem Chalengerju prejel povabilo organizatorja, kot 831. tenisač sveta pa je bil brez možnosti proti 30-letnemu Špancu Adrianu Menendezu. Slednji je slavil s 6-2, 6-4 po 78 minutah. Čeprav tenisač iz Španije nikdar ni pogledal v TOP100 ter gre za povprečnega igralca, je bil dovolj dober, da je rešil dvoboj v svojo korist. Ob dveh izgubah servisa je Tomu petkrat vzel začetni udarec.

"Kljub porazu sem zadovoljen s svojo predstavo. V drugem nizu sem imel priložnost, ko sem povedel s 4-3, a se je nato videlo, da mi manjka tovrstnih izkušenj. Dokazal pa sem, da še znam igrati, in vidim, da prihajam v formo, ki sem jo imel lani pred boleznijo,'' je strnil misli Tom.

Tom Kočevar-Dešman je obstal v 1. krogu portoroškega Challengerja

Takoj za Kočevar-Dešmanom je v 1. krogu zaigral najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja (139. na ATP). Aktualni finalist Portoroža, tudi že zmagovalec, je ta teden 4. nosilec in eden najožjih favoritov za končno zmago v mestu rož, na domači turnir pa je prišel poln energije po aktivnem dopustu preživetem na Karpatosu. Njegov nasprotnik je bil naturalizirani Francoz Alexandre Sidorenko (256. na ATP). Leto mlajši tekmec se je rodil v Rusiji, Žemlja pa mu je praktično pokazal lekcijo tenisa. Po 46 minutah je vodil 6-1, 4-1, potem pa je Sidorenko celo predal. Razlika v kakovosti je bila pač prevelika, 29-letni Kranjčan se je gledalcem prikazal v zelo lepi luči, ki lahko v naslednjih dneh vleče ljubitelje tenisa v Portorož.

"Dobro je, da sem do zmage prišel hitro in brez pretiranega napora, tako da imam zdaj en dan počitka do naslednjega dvoboja. Tekmec ni nudil tršega odpora, a to je njegov problem. Jaz težav zaenkrat še nimam in upam, da jih tudi ne bom imel," je povedal Žemlja.

1. nosilec Florian Mayer (94. na ATP) iz Nemčije se je že v uvodnem nastopu dodobra namučil. Francoza Gueza je premagal po malo manj kot dveh urah s 6-4, 1-6 in 7-5.

V 1. krogu dvojic sta zmagala tudi Blaža, Kavčič in Rola, ki nastopata skupaj. Z 2-6, 6-3, 11-9 sta po super tajbrejku ugnala navezo Safwat/Vučič.