Potočnikova izbrisala 2. nosilko v osmini finala ITF turnirja na Hrvaškem

06.04.2017
Nina Potočnik se je uvrstila v četrtfinale ITF turnirja na Hrvaške, v Grčiji je enako uspelo Nastji Kolar.

TUČEPI, HRVAŠKA - Na hrvaškem ITF turnirju v Tučepih, ki se igra na pesku za nagradni sklad 15,000 USD, je Nina Potočnik (583. na WTA) v 2. krogu premagala favorizirano nasprotnico.

20-letna Potočnikova je s 6-4, 6-2 premagala 24-letno Vando Lukacs iz Madžarske in poskrbela, da v žrebu ni več 2. nosilke in 369. igralke sveta. Lepo zmago bo Ptujčanka poskušala nadgraditi v četrtfinalu, ko se bo pomerila s 6. nosilko, 24-letno Američanko Sabrino Santamario (573. na WTA).

Nina POTOCNIK (SLO) 6-4 6-2 Vanda LUKACS (HUN) [2]

HERAKLION, GRČIJA - Nastja Kolar (638. na WTA) je bila kot 6. nosilka uspešna v 2. krogu peščenega ITF turnirja na grškem otoku Kreta, ki ima nagradni sklad 15,000 ameriških dolarjev.

22-letnica iz Celja je v osmini finala s 4-6, 6-1, 6-2 premagala vrstnico iz Srbije Kristino Ostojič (945. na WTA). Naslednja nasprotnica bo tretjepostavljena, 18-letna Indijka Karman Kaur Thandi, ki je na 551. mestu računalniške lestvice WTA.

Nastja KOLAR (SLO) [6] 4-6 6-1 6-2 Kristina OSTOJIC (SRB)