Pred vrati prvi vrhunec, nastopi v pokalu Davis in pokalu Fed. Klevišarjeva in Jeran zmagovalca do 16 let.

17.01.2018
Po končanem OP Avstralije bodo v moštvenih tekmovanjih Fed in Davis na delu najboljši slovenski teniški igralci in igralke.

Le še dobra dva tedna nas ločita od prvega viška teniške sezone 2018, nastopa članskih reprezentanc v Davisovem pokalu in Pokalu Federacij.

Velik teniški praznik se 3. in 4. februarja obeta v Mariboru, kjer bodo v dvorani Lukna naši fantje nastopili v tekmi 1. kroga II. Evro-afriške skupine Davisovega pokala proti močni ekipi Poljske. Pričakujemo, da bo Slovenija nastopila v najmočnejši postavi na čelu s povratnikom v slovensko reprezentanco, 51. igralcem sveta Aljažem BEDENETOM. Novi selektor reprezentance Miha MLAKAR je v ekipo povabil še Blaža KAVČIČA (106), Blaža ROLO (192), Nika RAZBORŠKA (829) Toma KOČEVARJA DEŠMANA (830) in Mika URBANIJO (1015). Oba selektorja bosta dokončna seznama igralcev sporočila 10 dni pred začetkom obračuna, ki bo tokrat potekal po nekoliko spremenjenem formatu, v samo dveh dneh. Upamo, da bodo ljubitelji tenisa napolnili dvorano in našim igralcem pomagali v boju z vedno neugodnimi Poljaki, ki bodo v Maribor prišli s svojim prvim igralcem Jerzyem JANOWICZEM (121).

Od 7. - 10. februarja bodo v Pokalu Federacij nastopila tudi dekleta, ki bodo v Talinu med preostalimi trinajstimi reprezentancami iskale pot do uvrstitve v svetovno skupino. Kapetan Andrej KRAŠEVEC je za nastop prijavil ekipo v postavi Dalila JAKUPOVIĆ (174), Tamara ZIDANŠEK (179), Kaja JUVAN (492) in Nina POTOČNIK (438). Prva slovenska igralka na lestvici WTA Polona HERCOG je tokrat dala prednost svojemu programu in ne bo nastopila. Naše igralke torej čaka težek boj za napredovanje, saj bodo za konkurenčne ekipe med drugimi nastopile Jelena OSTAPENKO, Anastasia SEVASTOVA, Johanna KONTA, Dona VEKIĆ, Timea BABOS in druge. Slovenke bodo nastopile v skupini C z ekipami Hrvaške (Donna VEKIČ - 55, Petra MARTIĆ -81), Madžarske (Timea BABOS - 49, Fanny STOLLAR - 214) in Švedske (Rebecca PETERSON - 149, Cornelia LISTER - 427). V boj za napredovanje se uvrsti samo prvouvrščena ekipa v skupini, ki bo za napredovanje v kvalifikacije za uvrstitev v II svetovno skupino igrala proti zmagovalki skupine D v kateri so Velika Britanija, Estonija in Portugalska.

Končana so letošnja zimska državna prvenstva. Konec tedna smo dobili državne prvake in prvakinje v starostnih kategorijah do 12 in do 16 let. Pri mlajših smo videli na delu vse najboljše, posamična naslova pa sta odšla v Ljubljano in Mursko Soboto.

Pri deklicah so prevladovale igralke teniškega kluba Center Court, še tretji zimski naslov v zadnjih treh letih pa je osvojila Ela Nala MILIĆ (TK-CC), ki je v finalu s 6:2 6:0 premagala klubsko soigralko Tinkaro VRANIČAR. Za slednjo je uvrstitev v finale državnega prvenstva najboljši dosežek v karieri.
Pri dečkih je naslov državnega prvaka osvojil 2. nosilec Žiga ŠVEC (Mu-So), ki je v finalu s 7:5 6:1 premagal vodilnega igralca na lestvici TS do 12 let Marka Iztoka LUNDRA (Rafa). Za oba finalista je to daleč najboljši dosežek na državnih prvenstvih, za Žigo Šveca pa seveda prvi naslov državnega prvaka. V konkurenci dvojic sta državna prvaka pri dečkih Žiga ŠVEC in Mak MIKOVIČ (Jaki). V finalu sta s 6:1 6:3 premagala Marka Iztoka LUNDRA in Luko VIDENOVIČA (Tr-Kr). Med deklicami sta bili najboljši igralki TK-CC, Ela Nala MILIĆ in Tinkara VRANIČAR. V finalu sta s 6:2 6:0 premagali klubski soigralki Nežo ROGL in Zalo VNUK.

V kategoriji do 16 let so bile pri dekletih v ospredju igralke TK Triglav Kranj, kar tri so namreč nastopile v polfinalu in tudi naslov je odnesla njihova igralka. Trenutno vodilna v tej starostni kategoriji Tjaša KLEVIŠAR (Tr-Kr) je v finalu, v klubskem obračunu, s 6:2 6:4 premagala vrstnico Taro Katarino MILIĆ, sicer 6. nosilko turnirja.
Pri fantih so najvišje postavljeni igralci izpadli pred zaključnimi obračuni, tako da sta se za naslov državnega prvaka borila 6. nosilec Jon Lan ŠUNTAR (Tr-Kr) in 7. nosilec Aljaž JERAN (Radomlje). S 7:6(8) 6:3 je slavil Jeran in se veselil prvega naslova državnega prvaka v karieri. Državni prvakinji med dvojicami sta pri dekletih Alja BELINGER in Tara Katarina MILIĆ (Tr-Kr), ki sta v finalu s 6:3 6:0 premagali Lino BOŽIČNIK (Maja) in Manco LAMPRET (Sl.Gradec). V konkurenci fantov sta državna prvaka med dvojicami Patrik KUMER ŠPEGEL in Miha KASTELEC (ŠtkVe). V finalu sta z 1:6 6:4 10:6 premagala Samuela PATETA (Pvald) in Žigo KOVAČIČA (Ptuj).

Najmlajši so ta teden tekmovali v MINI in MIDI ter tenisu do 10 in 11 let v Mengšu in Litiji. V Mengšu je nastopilo 63 igralk in igralcev, v Litiji pa 58. Na posameznih turnirjih so bili najboljši: MINI tenis deklice - Nika MATEVŽIČ BAŠELJ (Maja) , MINI tenis dečki - Aljaž ŠTOR (ŠdLok), MIDI tenis deklice - Neža SAKSIDA (Polzela), MIDI tenis dečki - Tay KLEP (Ltc), TENIS do 10 let deklice - Sara MIHELČIČ (Bobi), TENIS do 10 let dečki - Lan KONEČNIK (Sl.Gradec), TENIS do 11 let deklice - Ela PLOŠNIK (Krško) in TENIS do 11 let dečki - Žiga ŠEŠKO (Litija).

V ljubljanskem BTC-ju je v soboto potekal rekreativni turnir BTC Medot na katerem je nastopilo 78 igralk in igralcev. Rezultati niso bili v ospredju, dogodek pa je izpolnil pričakovanja organizatorjev in udeležencev. Ti so prejeli bogate nagrade sponzorjev in pokale za najvišja mesta. V kategoriji moških do 85 let sta slavila Gregor Bobovnik in Marko Škrjanc, v kategoriji moških do 105 let sta bila najboljša Matjaž Danev in Rade Vogrinčič, pri moških nad 105 let sta slavila Peter Jan in Pavel Žerjav, v ženski konkurenci pa sta bili najboljši Anja Regent in Vera Pajenk.

pripravil: Bojan Matevžič