Predaja Kavčiča po izgubljenem nizu v osmini finala Taškenta

12.10.2016
TAŠKENT, UZBEKISTAN - Blaž Kavčič je v 2. krog ATP Challengerja v Taškentu izgubil uvodni niz proti 8. nosilcu, nato pa predal.

Po gladki zmagi v uvodnem krogu 125,000 USD vrednega Challengerja v Taškentu, je imel 29-letni slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (208. na ATP) lepo priložnost, da se prebije čim dlje, a se ni izšlo.

Po izgubljenem nizu 7-5 v 2. krogu, je moral predati dvoboj osmpostavljenemu Bošnjaku Mirzi Bašiču. Upajmo, da ni prišlo do poškodbe, saj je imel Ljubljančan v zadnjem času s tem res veliko težav.

Kavčič se kot ponavadi ni predal na papirju favoriziranemu Sarajevčanu, ki je 174. igralec sveta. Oba sta težko držala servisne igre, Bašiču pa je uspel odločilni brejk v nizu prav ob koncu. Niz je trajal 68 minut, pred začetkom drugega pa je Blaž moral predati srečanje, prvič v letošnji sezoni, ki jo je zaradi poškodbe začel zelo pozno.

2. krog turnirja na trdi podlagi v prestolnici Uzbekistana mu je prinesel 2,150 ameriških dolarjev in 10 točk.