Preobrat Bedeneta v osmini finala Banja Luke!

11.09.2014
BANJA LUKA, BIH - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je pripravil velik preobrat v 2. krogu na ATP Challengerju v Banja Luki ter prekinil nalet Nilsa Langerja.

Aljaž Bedene je na 64,000 USD vrednem ATP Chalengerju v Banja Luki 4. nosilec in branilec naslova, v četrtfinale pa se je prebil po lepem preobratu nad 351. igralcem sveta Nilsom Langerjem. Ljubljančan je zaostajal za niz in brejk, pa nato prevzel niti igre v svoje roke ter slavil s 3-6 6-4 in 6-3.

Bedene in Langer sta danes nadaljevala dvoboj, ki je bil včeraj prekinjen zaradi dežja pri 6-3, 1-1, gledano iz kota nemškega tenisača.

Lep preobrat je danes uspel branilcu lovorike, 25-letnemu Bedenetu. Včeraj je igral zelo slabo in izgubil uvodni niz v tekmi z nemkšim tenisačem. Še dobro, da je dež prekinil obračun, čeprav je bil Aljaž tudi danes tik pred porazom. Langerju je na srečo prekinil niz 11 zmag, saj je leto starejši tekmec dobil zadnja dva Futuresa na katerih je nastopil. Nemec je namreč povedel 3-1 in 4-2 in imel celo žogico za 5-2 v drugem nizu in v tem primeru bil Aljažu trda predla. No, 125. igralec sveta je vnovčil izkušenost, ni se predal, zaigral veliko bolje in vpisal 4 igre zapored za izenačenje v nizih po 1 uri in 30 minutah čiste igre. V 3. nizu je v 6. igri prišel do odločilnega odvzema servisa in pričakovano odšel med osem najboljših na peščenih terenih Banja Luke. Dvoboj je trajal 2 uri in 17 minut.

Težka naloga pa Bedeneta čaka v četrtfinalu. Njegov nasprotnik bo povratnik na terene po suspenzu zaradi jemanja nedovoljenih poživil, Srb Viktor Troicki. Gre za tenisača svetovnega kova, pred tremi leti 12. na ATP lestvici, sedaj pa 238. Ranking 28-letnega Troickega ni relavanten, zato bi bila zmaga Aljaža zlata vredna.