Rafael Nadal deklasiral Marina Čiliča, v finalu proti Samu Querreyju!

04.03.2017
Znana sta finalista močnega ATP turnirja v Acapulcu!

ACAPULCO, MEHIKA - Vfinalu ATP500 turnirja v Mehiki se bosta pomerila 2. nosilec sloviti Španec Rafael Nadal in kar malo presenetljivo nepostavljeni Američan Sam Querrey! Slednji je do finala izločil 4., 5., in 6. nosilca!

V polfinalu sta najprej na igrišče stopila 30 letni Španec Rafael Nadal (6. na ATP) in 28 letni Hrvat Marin Čilič (8. na ATP). Španec se je skoraj 2 uri mučil v četrtfinalu in ni bil zadovoljen s svojo igro kljub zmagi v 2 nizih. Hrvat je počival, saj je nasprotnik predal še pred začetkom dvoboja. Kot že tolikokrat do sedaj, se je znova pokazalo, da na Rafaela napor ne vpliva. V 1. nizu je hitro povedel s 5:0, veliko mu je pomagal tudi Marin, ki je naredil 15 nevsiljenih napak. Slednji je nato le osvojil častno igro. V 2. nizu je Nadal takoj prišel do brejka, Čilič se je malo bolj upiral, a več kot do 2 iger ni zmogel. Na koncu je bilo 6-1, 6-2 v nizih.

Španec je povišal medsebojni izid na 4:1 v zmagah. V Acapulcu zaenkrat še ne pozna poraza. Turnir je osvojil že leta 2003 in 2015 in je sedaj pri 14 dobljenih dvobojih zapored. Prvič je slavil še na peščeni podlagi, pred 3 leti so začeli igrati na trdi!

Rafael: "Za zmago nad takšnim igralcem kot je Marin, moraš prikazati odlično igro. Zelo sem zadovoljen s svojo predstavo. V ključnih točkah sem bil osredotočen in izničil brejk priložnosti nasprotnika"!

V drugem polfinalu je bilo veliko bolj napeto. 29 letni Sam Querrey (40. na ATP) je prikazal še eno dobro predstavo. 21 letni Avstralec Nick Kyrgios (17. na ATP), ki je izločil Srba Novaka Djokoviča, je začel suvereno. Znova je bil perfekten pri 1. in 2. servisu in Američanu ni ponudil niti 1 brejk priložnosti v 1. nizu, sam je izkoristil 2. Tu pa se je njegova serija ustavila. V 2. nizu je bil Sam tisti, ki je bil nedotakljiv na svoj servis in je realiziral vse 3 brejk priložnosti. Odločilni 3. niz sta oba odigrala na nivoju. Imela sta po eno brejk priložnost, Američan jo je izkoristil, Avstralec ne in po uri in 34 minutah igre se je Querrey veselil uvrstitve v finale. Rezultat se je glasil 3-6, 6-1, 7-5!