Rafael Nadal: "Jaz nisem Roger Federer"!

09.12.2015
Španski teniški matador Rafael Nadal ne vidi razloga, da bi menjal svoj način igre!

29-letni Rafael Nadal je sezono končal na 5. mestu ATP lestvice. Prvič po letu 2005 ni osvojil nobene lovorike za grand slam. Osvojil je 3 ATP naslove, na največjih 4 turnirjih ni prišel dlje od četertfinala. Mnogi strokovnjaki in ljubitelji tenisa so mnenja, da bi Španec moral spremeniti način svoje igre, ki zelo obremenjuje njegovo telo!

Rafael: "Jaz nisem Roger Federer, jaz sem Rafael Nadal. On ima svoj slog igre in jaz svojega. Seveda sem v karieri skušal popraviti mnogo stvari v želji, da bi bil boljši igralec in zato trdo treniram. Če bom boljši igralec, bom lahko igral dlje na visokem nivoju in si podaljšal kariero"!

Rafael Nadal trenira tudi v mraku!

Nadal je 5 let mlajši od Federerja, ki je letos igral v dveh finalih grand slam turnirjev in osvojil 6 ATP lovorik. V medsebojnih dvobojih Rafael vodi s 23:11, zadnjega je dobil Švicar. Španec ni igral na visokem nivoju v tej sezoni, a je ob koncu pokazal napredek in se je prebil na 5. mesto ATP lestvice. Na zaključnem turnirju je premagal Andyja Murrayja, Stana Wawrinko in Davida Ferrerja ter izgubil proti kasnejšemu zmagovalcu Novaku Djokoviču!

Rafael: "Očitno za menoj ni najboljša sezona, a sem 5. igralec sveta tako, da to ni tragedija. Ne vem, če mi bo uspelo priti nazaj na 1. mesto, a gotovo bom poskusil vse, da bi se to zgodilo"!

Rafael Nadal kljub prehladu  ta teden igra v ekshibicijski mednarodni teniški ligi (IPTL) na daljnem vzhodu.

pripravil: Marjan B.