Rampetova klonila v uvodnem krogu Cagnes-Sur-Mera!

08.05.2012
CAGNES-SUR-MER, FRANCIJA - Druga najboljša slovenska tenisačica Petra Rampre (152.) je na močnem ITF turnirju v Franciji izgubila v 1. krogu glavnega dela po maratonskem obračunu.

V Franciji dekleta tekmujejo na zelo močnem turnirju na pesku, ki se igra za denarno pogačo vredno kar 100,000 ameriških zelencev.

32-letna Petra Rampre je v kvalifikacijah zmagala trikrat in se uvrstila v glavni del, kjer pa je bila maratonsko bitko z Rusinjo Nino Bratčikovo. Slednja je slavila po tajbrejku zadnjega niza s 7-5, 2-6 in 7-6(5).

V prvem delu tekme je Rusinja izkoristila vse tri priigrane priložnosti za brejk, Petra pa 2 od 4, v drugem pa je popolnoma prevladovala Ljubljančanka. Z dobrim serviranjem je povsem onemogočila nasprotnico, ki je ostala brez brejk priložnosti, v tretjem pa je odločala podaljšana igra, kjer je bila trenutno 108. tenisačica sveta iz Žukovskija boljša v samem finišu. Bratčikova in Rampretova sta na koncu imela povsem identičen rezultat pri brejk priložnostih (7/11), kako je bila tekma izenačena pa pove tudi število osvojenih točk. 26-letna Rusinja je osvojila v 2 urah in 44 minutah le dve več (103:101).

Petra Rampre je za igranje v glavnem delu dobila 7 točk.