Rampretova izgubila četrtfinale v El Pasu!

01.06.2013
EL PASO, ZDA - Slovenska tenisačica Petra Rampre je po treh nizih izgubila četrtfinale na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Teksasu.

33-letna Ljubljančanka je po kratkem počitku in naslovu na enem izmed ITF turnirjjev po ZDA zopet vzela v roke lopar in nastopila na 25,000 USD vrednem dogodku v El Pasu. Po dveh zmagah ji je polfinale preprečila Sachia Vickery iz ZDA.

229. igralka sveta je v začetku maja slavila na turnirju v Indian Harbour Beachu, po Raleighu pa vzela krajši odmor. S turnirja v ameriški zvezni državi Teksas odhaja s 14 točkami. V četrtfinalu jo je z 1-6, 7-6(3) in 6-3 ugnala domačinka Sachia Vickery, ki je 6. nosilka in 297. tenisačica sveta. Petra je kot drugopostavljena dobro odprla dvoboj, ekspresno dobila uvodni niz, po izgubljenem tajbrejku v drugem delu tekme, pa je 18-letna Američanka v tretjem strla njen odpor.

To je bil drugi obračun Petre in Sachie. Prvič sta se na 'zmenku' dobili pred dvema letoma na WTA turnirju Citi Open, kjer je Petra dobili podaljšano igro drugega niza in zmagala.

Sachia VICKERY (USA) [6] 1-6 7-6(4) 6-3 Petra RAMPRE (SLO) [2]