Rampretova tudi četrtič klonila v uvodu kvalifikacij Melbourna!

09.01.2014
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Slovenska teniška igralka Petra Rampre je četrtič nastopila v kvalifikacijah prvega Grand Slama sezone, a ji tudi tokrat ni uspelo priti do zmage.

Petra Rampre je kot 211. igralka sveta morala v kvalifikacije OP Avstralije, kjer je poskušala prvič v karieri dobiti dvoboj v Melbourne Parku in zabeležiti prvi nastop v glavnih delih turnirjev velike četverice. Žal je 33-letnica tudi četrtič zapored v Avstraliji naletela na premočno tekmico že v 1. krogu, s 6-2, 6-4 je klonila proti Srbkinji Jovani Jakšič.

33-letna Rampretova in 13 let mlajša Jakšičeva sta se pomerili prvič, srbska igralka pa je kot 149. na WTA lestvici potrdila status favoritinje. Prvi niz je rešila v le 28 minutah, kjer je izkoristila 10 žogic od 11 na prvem servisu, tudi na drugega pa je izpustila le 4 točke. Petra ni zmogla do brejk žogice medtem, ko je Jovana vnovčila 2 od 3. V 2. nizu je bila naša tenisačica veliko bolj konkurenčna. Videli smo 5 odvzemov servisa, od tega 3 na strani Jakšičeve, kar je bilo dovolj za njeno zmago in preboj v 2. krog kvalifikacij.

Petra je bila edina Slovenka v kvalifikacijah OP Avstralije, v glavnem delu bosta nastopili Polona Hercog in Tadeja Majerič.