Richard Gasquet po šestih letih spet premagal Federerja!

12.05.2011
RIM, ITALIJA - Francoz Richard Gasquet se je s teniškim velemojstrom iz Švice Rogerjem Federerjem prvič pomeril pred šestimi leti v Monte Carlu ter takoj zabeležil zmago, nato pa doživel osem porazov. No, danes mu je spet uspel veliki met - Baselčana je odpravil v 3. krogu masters turnirja v Rimu s 4-6, 7-6, 7-6.

Francoz, ki igra enoročni bekend (tako kot Federer), je še poglobil krizo 3. igralca sveta, ki je dobil prvi niz, v drugem pa imel prednost brejka. Ja, očitno se bosta letos za številko 1 na ATP lestvici borila le Rafael Nadal in Novak Djoković.

16. igralec sveta Gasquet je v drugem nizu zaostajal za brejk (2-4) in vse je kazalo na še eno rutinirano zmago Švicarja, toda s super refleksom na mreži se je Francoz vrnil, izenačil na 4-4 in izsilil tretji niz, v katerem nihče ni zmogel odvzeti servisa. V podaljšani igri je Richard imel mirnejše živce ter slavil po 2 urah in 19 minutah.

Drugič v tej sezoni se je zgodilo, da je Federer izgubil z nekom, ki je izven Top 3 na teniški lestvici ATP (Melzer je kot številka 9 premagal Federerja v Monte Carlu), s tem pa je tudi izgubil vse možnosti, da bi se po letu 2006 spet prebil v finale turnirja v večnem mestu. Takrat je seveda izgubil s peščenim kraljem Rafaelom Nadalom. Za Francoza je to prvi četrtfinale na rimskem mastersu, v njem pa bo igral s Čehom Tomasom Berdychom, ki je danes potreboval tri nize, da je strl odpor kvalifikanta Jarkka Nieminena, Finca, ki je marca s svojo reprezentanco gostoval tudi v ljubljanski dvorani Tivoli v pokalu Davis.

Roger Federer je moral stisniti roko boljšemu nasprotniku Richardu Gasquetu

1. igralec sveta in prvi favorit več kot 2 milijona evrov vrednega turnirja Internazionali BNL d'Italia Rafael Nadal po včerajšnjih težavah s Paolom Lorenzijem ni dopustil več svojim navijačem, da bi trepetali. Rojaka Feliciana Lopeza, ki je v Madridu imel Federerja že v žepu,  je brez težav pospravil s 6-4, 6-2, čeprav je Rafa še zjutraj imel povišano temperaturo. Majorčan potrebuje le še jutrišnjo zmago nad Marinom Čilićem, da tudi po turnirju v italijanski prestolnici obdrži 1. mesto na ATP lestvici. Ja, Srb Novak Djoković mu kar pošteno diha za ovratnik.

Hrvat Marin Čilić si je nastop s peščenim kraljem zagotovil po zmagi nad Američanom Mardyem Fishom, za Međugorca pa je to prvi četrtfinale na turnirjih serije masters v tej sezoni. Med osem najboljših se je uvrstil tudi finalist Münchna Florian Mayer, ki je s 7-5, 6-4 odpravil Juana-Ignacia Chelo, Britanec Andy Murray je je zlahka pospravil z domačinom Potitom Staracejem.

Rafael Nadal mora jutri premagati Marina Čilića, da bo tudi po rimskem turnirju ostal na vrhu ATP lestvice