RIO: Tsonga brez rešitve v dvoboju z Mullerjem, Đokovič izgubil tudi z Zimonjičem

09.08.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Na olimpijskem teniškem turnirju v Riu je v 2. krogu izpadel še eden izmed favoritov Jo-Wilfried Tsonga, Novak Đokovič pa se je po porazu v posamični konkurenci poslovil tudi v dvojicah.

Olimpijski teniški turnir v Riu De Janeiru se nadaljuje z 2. krogom. Poražen je še eden od favoritov Jo-Wilfried Tsonga. Izločil ga je Luksemburžan Gilles Muller. S 14 asi na računu je Francoza ugnal s 6-3, 6-4. Muller je letos dvakrat igral v finalu ATP turnirjev, v petek pa je na stadion Marakana v Riu prinesel zastavo svoje domovine. V 3. krogu se bo meril s Špancem Bautisto-Agutom, ki je bil v ponedeljek boljši od Italijana Paola Lorenzija.

Hrvat Marin Čilič je pričakovano s 6-3, 6-4 izločil Raduja Albota iz Moldavije. Nekdanji prvak OP ZDA pa bo imel prvo resno delo v 3. krogu, ko ga čaka nastop proti Gaelu Monfilsu. Le ta je v 2. krogu s turnirja vrgel domačega tenisača Dutra-Silvo.

Precej dela je imel 4. nosilec Keji Nišikori. Namučil ga je John Milman, 74. igralec sveta. Avstralec je v 1. nizu serviral pri 5-4, pa je izgubil servis, na koncu pa klonil z rezultatom 7-6(4), 6-4. Japonec se bo v 3. krogu dobil z Andrejem Martinom, ki je napredoval brez boja. Predal mu je Kohlschreiber. Nemec si je poškodoval desno nogo.

4. nosilec Keji Nišikori je priakovano v 3. krogu olimpijskega turnirja v Riu, a v ponedeljek ni imel lahkega dela z Avstralcem Milmanom.

Na delu je bil tudi Juan Martin del Potro. Argentinec je v uvodnem krogu šokiral Novaka Đokoviča. Če je imel takrat močno podporo s strani gledalcev, je tokrat dobil žvižge, saj se Argentinci in Brazilci tradicionalno ne marajo. No, Delpo je vse preslišal in zmagal po treh nizih s 6-3, 1-6, 6-3 ter tako ugasnil olimpijske sanje Portugalcu Joau Sousi.

Prvi tenisač sveta Novak Đokovič je končal tekmovanje tudi v dvojicah. Z Nenadom Zimonjičem sta izgubila proti domači dvojici Soares/Melo s 6-4, 6-4. 3. nosilca sta z malo napakami ponudila predobro predstavo, za Đokoviča pa je letošnje udejstvovanje v Riu končano. Še pred tem sta v dvojicah podala slovo tudi brata Andy in Jamie Murray.