Rochus izločil Kavčiča v Miamiju po maratonskem obračunu!

25.03.2011
MIAMI, ZDA - Blaž Kavčič je kot prvi Slovenec v glavnem delu turnirja serije Masters izgubil v uvodnem krogu po dramatičnem boju z Belgijcem Olivierjem Rochusom.

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (85. na ATP) je klonil v uvodnem krogu Masters turnirja v Key Biscaynu po več kot treh urah boja z rezultatom 6-3, 4-6 in 5-7.

24-letni Kavčič zapušča Miami z grenkim priokusom, saj je zapravil svoje priložnosti, predvsem na svoj servis, ko je Olivier Rochus (89. na ATP) v drugem nizu prišel do brejka pri 4-4, v tretjem pa pri 5-5, v obeh igrah pa je Blaž vodil 40:15. Za nameček je imel Kavčič možnost vrnitve v igro in izsiljenje tajbrejka tudi v zadnji igri dvoboja, kjer je zapravil še eno priložnost za odvzem servisa.

Črnučan je v dvoboju zadel 10 asov (Rochus 2), oba sta na prvi servis izkoristila 48% žog, na drugega pa je bil boljši Belgijec, ki je vnovčil 29 točk od 49 (Kavčič 20/49). Na koncu je 5 točk več pripadlo malemu Belgijcu (119:114), ki je pred šestimi leti na ATP lestvici zasedal 24. mesto, na Masters v Miamiju (4,5 milijona USD) pa se je uvrstil preko kvalifikacij.

Ostali komentarji na dvoboj

Prvi niz je dobil Kavčič, potem ko je trikrat vzel servis igro tekmecu iz šestih priložnosti, medtem ko je imel Rochus le 36% zadetih prvih začetnih udarcev. Povsem zasluženo je Blaž dobil prvi niz, v drugem pa je bil ključni trenutek v 9. igri, ko je Belgijec prišel do drugega brejka v nizu, ki mu je zadostoval za izenačenje.

V odločilnem delu srečanja se je na začetku odvijala prava drama. Igre so bile maratonske in v prvih treh smo videli brejk za brejkom. V 4. igri je šest let starejši Olivier potrdil odvzem servisa, a tudi v tej je imel Kaljut priložnost za brejk. Tudi v naslednji servis igri Rochusa je Ljubljančan pritisnil, prišel do brejk priložnosti, ki je spet ostala neizkoriščena, upornost pa se je obrestovala prav kmalu. 8. igra je Blažu prinesla brejk, ki ga je vrnil v dvoboj. Neverjeten obračun se je končal po 3 urah in 10 minutah, ko je Belgijec izkoristil svojo priložnost v samem zaključku srečanja, kjer je prišel do odločilnega odvzema servisa, v zadnji igri pa sicer s težavo le končal 'maraton' v Miamiju.

Blaž Kavčič je bil prvi slovenski tenisač v zgodovini, ki je igral v glavnem delu Mastersa, s tem pa je prebil še eno bariero več v slovenskem moškem tenisu. Kljub bolečemu porazu gre lahko z dvignjeno glavo naprej, saj je konkurenčen najboljšim tenisačem, ki krojijo prvo stoterico teniške lestvice ATP. Za nastop v Miamiju je Kavčič dobil 10 točk in 7,115 USD.