Roger in Stan priigrala švicarsko finale Indian Wellsa

18.03.2017
INDIAN WELLS, ZDA - Finale prvega Mastersa sezone v Indian Wellsu bo obarvano v švicarske barve. Za to sta poskrbela Stan Wawrinka in Roger Federer.

Teniški velemojster Roger Federer doživlja novo teniško pomlad, na drugi strani je njegov rojak Stan Wawrinka človek za velike tekme. Švicarja se bosta pomerila za naslov na prvem turnirju serije ATP1000 v tem letu, v kalifornijski puščavi Indian Wells.

Wawrinka je v polfinalu pokazal najboljšo igro v tem tednu in se prvič prebil v finale BNP Paribas Opna. S 6-3, 6-2 je nadigral Španca Pabla Carreno Busta. Zanimivo, a 31-letni Stan bo poskušal dobiti šele drugi naslov na turnirjih serije Masters. Ko je prišel do prvenca je imel nasproti sebe istega tekmeca, Rogerja Federerja. Leta 2014 ga je premagal v finalu peščenega Monte Carla.

''Izjemen rezultat je finale Indian Wellsa. To je eden največjih Mastersov. Resnično sem vesel nad tem, kar sem danes pokazal'', je povedal Wawrinka.

Stan Wawrinka bo prvič igral v finalu Indian Wellsa

Stan je dobila oba predhodnja medsebojna obračuna s Carrenom-Busto, kam bo šel današnji dvoboj pa se je videlo že na začetku. Najprej je moral ubraniti brejk priložnost tekmecu, nato pa si je v 8. igri priigral dve žogi za odvzem servisa, izkoristil je že prvo. V 2. nizu je prišel do brejka v skoraj deset minut dolgi 3. igri ter povedel 2-1. Od tu naprej je bilo le vprašanje časa, kdaj bo konec za Španca. Njegov servis je padel še v 7. igri in po 65 minutah je Lozančan odšel v finale ter čakal na nasprotnika. Trikratni zmagovalec Grand Slamov je oddal le 10 točk na začetnem udarcu, še največ dela v zadnjem tednu pa je imel pred polfinalom. Kar dvakrat je zmagal po podaljšani igri 3. niza.

• V Indian Wells Tennis Gardnu bomo videli dva nacionalna finala, saj se bosta za naslov v ženski konkurenci potegovali Rusinji Vesnina in Kuznjecova

35-letni Federer je bil v četrtfinalu prost. Zaradi slabega počutja mu je predal Kyrgios, spočiti Švicar pa je dokaj suvereno opravil z Američanom Jackom Sockom v polfinalu. Domačin je z igranjem v polfinalu prišel do največjega rezultata v karieri, za kaj več, za zmago nad Federerjem pa bo moral še malo trenirati. Baselčan je Socka odpravil s 6-1, 7-6(4) in bo že sedmič v boju za lovoriko na kalifornijskem Mastersu.

Štirikrat je slavil Federer v ''puščavi'', 2014, 2015, 2016 in 2012. Iskal bo 25 naslov na Mastersih in 90. v karieri. Impresivne številke 18-kratnega Grand Slam zmagovalca, tudi zadnjega v Melbournu. S Sockom je hitro opravil v 1. nizu, v drugem pa mu je bil potreben tajbrejk, kjer je bil ob koncu psihološko precej močnejši.

Federerjeva statistika z Wawrinko je močno na njegovi strani, 19-3. Dobil je zadnje tri medsebojne tekme, nazadnje januarja v polfinalu OP Avstralije po petih nizih. Čaka nas torej fantastična tekma finala. Na eni strani najboljši tenisač vseh časov, na drugi mož za velike tekme.