Rola izpadel v osmini finala Challengerja v Lexingtonu

03.08.2017
LEXINGTON, ZDA - Ena zmaga in poraz je izkupiček slovenskega tenisača Blaža Rola v tem tednu na Challengerju v ZDA:

Blaž Rola je na ATP Challengerju v Lexingtomu končal v osmini finala.

Trenutno 367. igralec sveta Max Purcell je ustavil 26-letnega Blaža Rolo v 2. krogu 75,000 USD vrednega turnirja serije Challenger v Lexingtonu. Na trdi ameriški podlagi je bil 19-letni Avstralec boljši s 6-1, 4-6, 6-3.

Rola, sicer 8. nosilec in 247. tenisač ATP lestvice, je po gladko izgubljene uvodnem nizu nekako sestavil igro in dvoboj potisnil v 3. niz, kjer pa je Avstralec izkorstil svojo priložnost za odvzem servisa, Blaž pač ne. Tekmo je zaznamovalo kar 24 brejk priložnosti, od tega jih je imel naš tenisač 9. Vse skupaj je trajalo malo manj kot dve uri.

V 1. krogu je Ptujčan v 65 minutah s 6-4, 6-2 odpisal 26-letnega Avstralca Marka Verrytha, ki ga sploh ni na lestvici, najvišje pa je videl do 507. mesta.