Rola med štirimi na challengerju v Bangkoku

05.01.2018
BANGKOK, TAJSKA - Slovenski tenisač Blaž Rola je v letošnjem letu zabeležil tretjo zmago zapored in je v polfinalu 50,000 USD vrednega challengerja v Bangkoku.

27-letni Blaž Rola je odlično začel novo teniško leto. Na ATP challengerju na Tajskem je med štirimi najboljšimi in se bo jutri boril za finale.

V četrtfinalu je odlični Ptujčan s 7-6(10), 6-4 odpisal Jevgenija Karlovskega (326. na ATP).

Blaž je izboril zmago v četrtfinalu na trdi tajski podlagi. Posebej pomemben je bil tesen 1. niz, ki ga je Ptujčan dobil po podapljašni igri z 12/10. Še pred tajbrejkom je bil trenutno tretji Slovenec na ATP lestvici (206.) boljši tekmec, priigral si je kar 11 žogic za brejk, izkoristil je le eno, en odvzem servisa pa je uspel tudi Rusu. Blaž je izničil tudi 5 žogic za niz štiri leta mlajšemu tekmecu, nato pa v 2. nizu precej popravil izkoristek pri brejk priložnostih. Dva odvzema začetnega udarca iz dveh priložnosti sta bila dovolj za zmago po dveh urah igre. Rola je odlično odigral na prvem servisu.

V polfinalu Slovenca čaka dober test, tekma z uveljavljenim Marcelom Granollersom. 31-letni Španec je kot 177. igralec sveta šestopostavljeni na turnirju v Bangkoku, leta 2012 pa je bil že 19. igralec sveta. Do polfinala je Granollers prišel brez vsakršnih težav, niza pa ni oddal tudi Rola, zato gre lahko samozavestno v obračun.