Rola po lepi zmagi pokvaril vtis na Challengerju v Milanu

29.06.2017
MILANO, ITALIJA - Tretji slovenski teniški igralec Blaž Rola je izgubil v 2. krogu ATP Challengerja v Milanu.

Blaž Rola je nepričakovano klonil v osmini finala 43,000 EUR vrednega Challengerja na pesku, ki se igra v eni izmed prestolnic mode, Milanu.

Po lepi zmagi v uvodnem krogu, ko je izločil postavljenega Eliasa, je šestindvajsetletnega Ptujčana ugnal povabljenec, 377. igralec sveta, Gianluca Mager. 22-letni Italijan je slavil s 6-4, 6-7(2), 6-0.

V prekinjenem obračunu se je slovenskemu tenisču uspelo vrniti, saj je izgubil 1. niz. Mladega nasprotnika je strl v podaljšani igri 2. niza, nato je sledil nepričakovan mrk in se je poslavil z dobljeno kravato. Tekmec je izkoristil vse tri brejk priložnosti v odločilnem 'setu', Rola je v tem delu osvojil pičlih 10 točk.

Blaž iz Milana odnaša 6 točk in 730 evrov.