Rola po slabem začetku ostaja v boju za glavni del Furtha

29.05.2016
FURTH, NEMČIJA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola se sedaj že bori za vstope v glavni del turnirjev serije ATP Challenger.

Zaradi slabe forme in posledično padca na ATP lestvici (193. mesto), se 25-letni Blaž Rola bori v kvalifikacijah 42,500 evrov vrednega Chalengerja v Furhu.

Ptujčan je zelo slabo začel v 1. krogu kvalifikacij, kjer je na pesku 1. nosilec. 20-letni Nemec Johannes Haerteis je šele na 760. mestu ATP lestvice in je za nastop dobil posebno povabilo organizatorja, le tega pa bi skoraj upravičil, če se Blaž ne bi zbral. Uvodni niz je Rola izgubil s 6-2, nato vzpostavil ravnotežje, ob koncu 2. niza pa mu je uspel odločilni brejk za 3. niz. Blaž je zaigral kot zna šele v odločilnem delu, ko mlademu nasprotniku ni dovolil niti ene žoge za brejk. Na celem srečanju je imel 13 žogic za odvzem servisa, izkoristil jih je pet in se veselil zmage po 106 minutah z 2-6, 6-4, 6-3.

V 2. krogu kvalifikacij se meri s 26-letnim Bošnjakom Tomislavom Brkičem, 344. tenisačem sveta. Obračun je bil kaj kmalu na sporedu, saj je v Furthu dvojni program. Slovenec je tokrat začel bolje in Mostarčana v uvodnem nizu dobil povsem ob koncu. S tretjim brejkom je nizpospravil v žep s 7-5. V drugem delu sta bila spet zelo izenačena, še bolj kot v prvem. Po dveh odvzemih servisa na obeh straneh je odločala podaljšana igra, v kateri je bil bolj zbran Bošnjak in jo dobil z 8/6. Namesto počitka in zmage na dva niza, Blaža jutri spet čakadvojni program, vsaj upamo, če bo dobil 3. niz z Brkičem, ki je bil prekinjen pri rezultatu 7-5, 6-7(6) zaradi mraka.

Za vstop v glavni žreb Rola potrebuje tri zmage.

Franken Challenger
Kraj: Furth (NEM)
Datum: 29.05.2016 - 06.06.2016
Nagradni sklad: €42,500

2. krog(kvalifikacije):

Blaz Rola (Slovenia) vs Tomislav Brkic (Bosnia and Herzegovina) 7-5 6-7(5) Match suspended - Darkness