Rubljev pokvaril Kavčičevo vrnitev na teniške terene

07.06.2016
MOSKVA, RUSIJA - Nekoč najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič se je po več kot pol leta vrnil na teniške terene. Žreb mu je v 1. krogu Challengerja v Moskvi namenil težkega nasprotnika in poraz je bil neizbežen.

29-letni Blaž Kavčič je imel v zadnjih letih ogromno težav s poškodbami, a ni obupal. Zadnja mu je vzela več kot pol leta, saj se je to sezono prvič predstavil na terenu. Nazadnje je igral lani novembra. Odsotnost in poškodba sta terjala davek tudi na ATP lestvici. Ljubljančan je padel na 325. mesto in nastopa zaradi zaščitenega rankinga. Nekaj turnirjev bo začel v glavnem delu, kjer bo moral izkoristiti priložnost, če ne ga čaka vrnitev na turnirje serije Futures, kjer ni bil že celo desetletje.

Vsaka vrnitev na terene je težka, tudi za najboljše tenisače sveta. Z izjemo nekaterih se večina bori in bori, nekaterim uspe, drugim spet ne, upajmo, da bo Kavčiču uspelo priti v tekmovalni ritem in se počasi vrniti na boljša mesta, ki mu bodo prinašala nastope najmanj na Challengerjih v glavnem delu.

Moskva, turnir serije Challenger z nagradnim skladom 75,000 USD je bila prva postaja Blaža. Na peščeni podlagi mu žreb ni bil naklonjen, že v 1. krogu je dobil enega najbolj talentiranih tenisačev sveta in tihega favorita za sam zaključek, Andreja Rubljeva (190. na ATP). 18-letni Moskovčan, pravzaprav domačin, je bil boljši s 6-2, 6-3.

Pred letom dni je Kavčič premagal Rubljeva v 1. krogu ATP turnirja v Umagu, tokrat ni imel nobenih možnosti. Servis enostavno ne deluje kot bo mogel in že v 1. nizu je trikrat izgubil zaetni udarec. V polje je sicer pospravil lep odstotek prvih servisov, a kaj, ko je bil na njih le 36% uspešen (8/22). Rubljev je v 2. nizu ekspresno povedel 4-0, Kavčiču pa je z enim ribrejkom uspelo nekoliko omiliti rezultat in se vpisati na semafor. Začetni udarec je bil res šibka stran, ki jo je ruski najstnik dodobra izkoristil in slavil po 1 uri in 8 minutah igre.

Poraz v 1. krogu ni prinesel nobene točke, le nekaj zelencev, a najbolj pomembno je, da je Blaž nazaj na igrišču, predvsem pa zdrav in pripravljen za igranje.