Rus Daniil Medvedev izločil Đokoviča in preprečil srbski polfinale

19.04.2019
MONTE CARLO, MONAKO - 1. tenisač sveta Novak Đokovič je presenetljivo zapustil peščeni Masters v Monte Carlu po četrtfinalu.

Novak Đokovič je zaključil z nastopi na ATP1000 turnirju v Monaku v četrtfinalu. Po treh nizih mu je mero vzel Rus Daniil Medvedev in poskrbel, da po Indian Welsu in Miamiju Srb še enkrat več zapušča teren kar zgodaj, a po zadnjem intervjuju ga to ne skrbi preveč. Pravi, da je sezona na pesku še dolga in si želi stopnjevati formo do OP Francije, kjer bo lovil t.i. 'Nole Slam', štiri zaporedne zmage na turnirjih velike četverice.

Novak, ki je Masters v Monte Carlu osvojil dvakrat, je sicer nadgradil lanskoletni nastop, ko ga je v osmini finala premagal D.Thiem, a to je vsekakor slab rezultat za vodilnega igralca sveta. Rus, ki je zmagal s 6-3, 4-6, 6-2, je prvič ugnal Beograjčana po treh porazih in se tudi prvič prebil v polfinale na turnirjih serije Masters. Gre za mladega tenisača z oznako #NextGen, kar pomeni, da je eden tistih, ki največ obetajo v prihodnosti. Zanimivo je, da se bo Medvedev v boju za finale srečal s še enim Srbom Dušanom Lajovičem, s katerim sta se do sedaj pomerila enkrat, lani v Moskvi, kjer je 14. igralec sveta iz Rusije gladko zmagal.

Lajovič izvrstno nadaljuje z zmagami v kneževini. Tudi zanj velja, da se je prvič v karieri prebil v polfinale turnirjev Masters. V četrtfinalu je imel dokaj lahkega nasprotnika za ta del tekmovanja, izločil je 96. na ATP lestvici Lorenza Sonega s 6-4, 7-5. S to zmago si je že priigral vstop v TOP40, kar bo njegova najboljša uvrstitev na lestvici. Postal bo drugi srbski tenisač, prehitel bo Lasla Đereja, ki je blestel na južnoameriški turneji na pesku v mesecu februarju.

V četrtfinalu ni imel lahkega dela tudi 11-kratni zmagovalec Rafael Nadal. Peščeni kralj je komaj rešil uvodni niz, Argentinec Guido Pella je namreč vseskozi vodil, na koncu pa se je Španec le zbral in ta del pospravil po podaljšani igri. Tudi v 2. nizu se Južnoameričan ni dal kar tako, vseeno pa je Nadal zaigral toliko bolje, da je vse skupaj zaključil po dveh nizih s 7-6(1), 6-3

Zadnji polfinalist je postal Italijan Fabio Fognini. Obračun z Borno Čoričem iz Hrvaške je začel porazno, v 1. nizu je osvojil samo eno igro, potem pa obrnil semafor in slavil z 1-6, 6-3, 6-2. Naslednji njegov nasprotnik bo Rafa Nadal. Če kaj, potem Fabio pozna pot do zmage tudi nad kraljem peska tudi na peščeni podlagi.