Šapovalov pretrd oreh za Rolo v četrtfinalu Drummondvilla

18.03.2017
DRUMMONDVILLE, KANADA - Domačin Denis Šapovalov je bil premočan tekmec za Blaža Rolo v četrtfinalu ATP Challengerja z nagradnim skladom 75,000 ameriških dolarjev.

17-letni Denis Šapovalov, ki sapda med tiste od katerih se pričakuje veliko v naslednjih letih, je v četrtfinalu ATP Challengerja v Kanadi s 7-6(6), 6-4 izločil slovenskega tenisača Blaža Rolo.

26-letni Ptujčan, 300. na ATP, je na dvoranskem Challengerju v Drummondvillu vpisal letošnji najboljši izid, v boju za polfinale pa je bil za odtenek slabši od sedmega mladinca sveta in 253. na ATP lestvici Denisa Šapovalova.

Oba niza sta bila izenačena, najstnik iz Kanade pa je dobil ključne točke tekme, ki je trajala 1 uri in 21 minut. Uvodni niz je domačin rešil v podaljšani igri, pred tem pa nihče ni uspel priti do brejka. Z dobrim serviranjem sta nadaljevala tudi v 2. nizu, Šapovalov pa je izkoristil edino priložnost za brejk in tako odšel med štiri najboljše.

Rola je s četrtfinalom v Drummondvillu ujel 15 točk in 2,190 USD.