Semrajc vse boljši, v Cordenonsu pospravil tudi z Veičem!

13.08.2013
CORDENONS, ITALIJA - 24-letni Janez Semrajc je po uspešno opravljeni nalogi v kvalifikacijah ATP Challengerja v Italiji, v 1. krogu glavnega dela izločil še 6. nosilca Antonia Veiča!

Točno 400 mest je višje uvrščen neugodni Antonio Veič (186. na  ATP) od Janeza Semrajca (586. na ATP), ki je lani grenil turnirje tudi Kavčiču, pa vendar je moral kloniti v dvoboju, še drugič v medsebojnem obračunu, saj mu je Janez mero vzel  že leta 2008 na  Futuresu. V uvodnem krogu 42,500 evrov vrednega Challengerja na  pesku je Ljubljančan slavil s 4-6, 6-4 in 6-4 . Bravo!

Pohod in vrnitev na  veliko sceno Semrajca se nadaljuje. Po dveh naslovih in polfinalu na Futuresih se je ujel tudi na močnejših turnirjih, v Pordenoneju preskočil tri težke kvalifikacijske tekme, danes še eno in ima v  žepu že najmanj 13 točk, ki bodo njegov položaj na  lestvici še poboljšale. Samo v 45 dneh je Johnny pridobil  že več kot 1000 mest.

Obračun z leto starejšim Lošinjcem je bil zelo, zelo izenačen, trajal je skoraj 3 ure (2 uri 45 minut), naš teniški as pa je dokazal, da je v dobri fizični formi, zdržal je pritisk do konca in se  zasluženo veseli preboja med 16.

Semrajc je vse tri nize pariral 186. igralcu sveta. Že v uvodni igri si je priigral dve brejk priložnosti, vendar je 1. niz izgubil po izgubljenem servisu v 9. igri. Veič je bil bolj zbran in izkoristil priložnost, v drugem in tretjem pa mu je Ljubljančan vrnil milo za drago. Tako v drugem nizu, kot v tretjem, je prišel do odvzema servisa v zadnjih igrah, ko tekmec ni imel več nobene možnosti popravnega izpita. Ob 60% zadetih prvih servisov je Janez izkoristil dobrih 72% točk, zadel 5 asov in osvojil 110 točk (Veič 105).

V 2. krogu ga čaka Nizozemec Thomas Schoorel, trenutno 263. igralec sveta. Vrstnik, doma iz Amsterdama, je bil leta 2011 že 94. na ATP lestvici, v uvodnem krogu pa je izločil Španca Samper-Montano. Na profesionalnih turnirjih se nista srečala še nikoli, lepa priložnost, da Semrajc začne medsebojne tekme s pozitivnim rezultatom. Nizozemec je doživel gladek poraz pred kratkim v Tamperah, ko ga je deklasiral Blaž Rola!