Serena do jubileja, za katerega ni vedela, Kuznjecova na koncu rešila celo kožo

04.07.2016
LONDON, V.B. - V nedeljo so se na wimbledonski zelenici 'podila' tudi dekleta.

1. igralka sveta Serena Williams je prišla do novega vrednega rezultata v svoji bogati karieri. Za vstop v drugi teden tekmovanja je Američanka s 6-3, 6-0 premagala Anniko Beck, to pa je bila tudi 300. zmaga Serene na turnirjih za Grand Slam.

Williamsova je nemško tenisačico odpihnila v samo 51 minutah, po tekmi pa povedala, da sploh ni vedela, da je prišla do jubelejnega dogodka. Glede na to, da ji je seveda bolj pomembno zbiranje naslovov, na Wimbledonu lovi rekordni dosežek 22. lovorik na turnirjih velike četverice, ji niti ne moremo zameriti, da ne pozna števila posamičnih zmag. Tekma z nemško tekmico je bila le še ena v nizu in sprotnih obračunov do glavnega cilja. V naslednjem krogu se bo pomerila s Svetlano Kuznjecovo, ki je prišla do velikega preobrata s Sloane Stephens.

Stephensova je bila blizu zmagi, vseeno pa ni imela zaključne žogice. V 3. nizu je Američanka povedla 5-2, pa je bilo premalo za osmino finala. Rusinja je povečala tempo in se veselila zmage z 8-6 v odločilnem 'setu'. Treba je dodati, da je Stephensova dan prej prav tako igrala maraton, ko je s 3-6, 7-6(6), 8-6 odpravila Mandy Minello.

Odlično na sveti travi igra tudi CoCo Vandeweghe. Brez težav je opravila s šestopostavljeno Roberto Vinci. Izpadla je tudi dvakratna zmagovalka turnirja na Church Roadu Petra Kvitova. Čehinja je samo nadaljevala niz slabih rezultatov v letošnji sezoni. Usodna je bila Rusinja Jekaterina Makarova, ki je slavila s 7-5, 7-6(5).

Wimbledon
Kraj: London, Velika Britanija
Datum: 27.06.2016 - 10.07.2016
Žreb: S-128, D-64 (moški žreb) / (ženski žreb)

Elena Vesnina (Russia) beat Julia Boserup (U.S.) 7-5 7-5
21-Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) beat 11-Timea Bacsinszky (Switzerland) 6-3 6-2
27-CoCo Vandeweghe (U.S.) beat 6-Roberta Vinci (Italy) 6-3 6-4
3-Agnieszka Radwanska (Poland) beat Katerina Siniakova (Czech Republic) 6-3 6-1
9-Madison Keys (U.S.) beat Alize Cornet (France) 6-4 5-7 6-2
19-Dominika Cibulkova (Slovakia) beat Eugenie Bouchard (Canada) 6-4 6-3
28-Lucie Safarova (Czech Republic) beat Jana Cepelova (Slovakia) 4-6 6-1 12-10
Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) beat Sabine Lisicki (Germany) 7-6(2) 6-1
4-Angelique Kerber (Germany) beat Carina Witthoeft (Germany) 7-6(11) 6-1
Misaki Doi (Japan) beat Anna-Lena Friedsam (Germany) 7-6(1) 6-3