Serena in Agnieszka prvi polfinalistki Miamija!

27.03.2013
MIAMI, ZDA - Prvi polfinalistki letošnjega WTA premier turnirja v Miamiju sta Serena Williams in Agnieszka Radwanska.

Američanka Serena Williams je z uvrstitvijo v polfinale 5,2 milijona USD vrednega WTA turnirja na Floridi izenačila rekord zmag na tem turnirju.

Z Nemko Steffi Graf si Serena že deli največje število lovorik s floridskega dogodka, sedaj pa se je izenačila tudi po številu zmag. Obe sta nanizal 59 dobljenih dvobojev, a mlajša od sester Williams niti slučajno še ni končala z nastopi v Miamiju. V četrtfinalu je po dveh nizih s 6-3, 7-6 izločila Kitajko Li Na.

V težkih pogojih tenis centra Crandon Park se je Serena bolje znašla, v prvem nizu pa z winnerjem več in tremi napakami manj povedla po 42 minutah. V drugem delu je Američanka imela prednost 2-0, nato pa si dovolila slabše minute in kar naenkrat je Kitajka imela žogico za niz pri 5-2. Vse to pa seveda za Sereno ni bilo dovolj. Ubranila je priložnost nasprotnice in nato dokončala delo v tajbrejku. Očitno smo se že navadili na njene povratke. Ja, za Williamsovo ni konec dvoboja tudi, ko je v zares izgubljenem položaju in ni zastonj na 1. mestu WTA lestvice.

Agnieszka Radwanska je v četrtfinalu Sony Tennis Opna nadoknadila niz zaostanka v dvoboju s Kirsten Flipkens

Agnieszka Radwanska je preskočila navdahnjeno Kirsten Flipkens po treh setih s 4-6, 6-4, 6-2. Ni bila daleč Belgijka od presenečenja. Dobila je uvodni del in se držala do 4-4 v 2. nizu, potem pa le klonila. Flipkenskova ni bila dolgo nazaj šele na 262. mestu WTA lestvice, sedaj pa je TOP 30. V Miamiju je prišla do rezultata kariere, v 3. krogu pa premagala tudi Petro Kvitovo.

V polfinalu se bo Poljakinja srečala z vodilno na računalniški lestvici Sereno Williams. Američanka je do sedaj dobile vse štiri medsebojne tekme in oddala le en niz.