Slavljenec Blaž Rola po 2 urah in pol v 2. krogu Sacramenta

05.10.2015
SACRAMENTO, ZDA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je dobil tesen obračun uvodnega kroga na ATP Challengerju v ZDA.

Blaž Rola (137. na ATP) danes praznuje rojstni dan - 25 let. Vse najboljše!

Današnji slavljenec si je rojstni dan polepšal z zmago v 1. krogu 100,000 USD vrednega Challengerja v Sacramentu. Ptujčan je kot 5. nosilec s 6-7(4), 6-4, 6-4 premagal 248. igralca sveta, Tajvanca Jasona Junga. Azijec, ki živi in trenira v ZDA, se je izkazal za trdoživega tekmeca, prvi slovenski tenisač pa ga je dokončno na kolena spravil šele v 7. igri 3. niza, ko je vpisal pomemben brejk in ga zadržal do konca.

Uvodni niz je bil 'na knap'. Tekmeca sta prišla do enega brejka na vsaki strani, odločitev pa je padla v podaljšani, 13. igri, ki jo je dobil leto starejši Tajvanec. Le ta nikdar ni pogledal blizu top100, najvišje je bil na 194. mestu. V 2. nizu sta oba slabše servirala, posledica pa je bilo pet odvzemov servisa. Rola je bil uspešnejši in je  izenačil v nizih, zmagovalca je odločil 3. niz. Azijski tenisač je popustil šele v 7. igri ali drugače, Blaž je vpisal pomemben brejk, ki ga je nato rutinirano zadržal in prednost ohranil do konca. Po 2 urah in 33 minutah se je veselil osmine finala, osmih točk in 1,720 USD, ki mu pripadajo za zmago v 1. krogu.

Naslednji nasprotnik Role bo zmagovalec tekme med Ircem Jamesom McGeejem (186. na ATP) in avstralskim povabljencem Mattom Reidom (357. na ATP).

Na ATP Challengerju v Sacramentu so v glavnem delu kar trije Slovenci. Poleg Blaža Role bosta nastopila tudi Grega Žemlja in Blaž Kavčič. Slednji se vrača po poškodbi.

Za ogrevanje sta Slovenca nastopila v igri dvojic in v 1. krogu po tesni odločitvi v šampijonski podaljšani igri izločila Američana Francesa Tiafoeja in Francoza Quentina Halysa s 6:0,5:7,12:10. To jima je prineslo 18 ATP točk in 1.280$!

Blaž Kavčič se bo ob 19h prvič pomeril s 27 letnim Kanadčanom Philipom Besterjem (196.), ki letos beleži karierno uvrstitev, Grega Žemlja pa bo imel na drugi strani 3. nosilca, 30 letnega Nemca Dustina Browna (108.), ki je letos prikazal nekaj odličnih nastopov na ATP turneji. To bo njun prvi medsebojni dvoboj, začel se bo ponoči po našem času!

Kraj: Sacramento (ZDA)
Datum: 03.10.2015 - 11.10.2015
Nagradni sklad: $100,000

5-Blaz Rola (Slovenia) beat Jason Jung (Taipei) 6-7(4) 6-4 6-4