Slovak ustavil Bedeneta v polfinalu OP Prage!

12.05.2012
PRAGA, ČEŠKA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (150. na ATP) je končal nastope v tem tednu. V polfinalu ATP turnirja serije Challenger v Pragi ga je izločil 100. igralca sveta Martin Klizan.

22-letni Aljaž Bedene je na 85,000 evrov vrednem Challengerju, ki zmagovalcu prinaša 100 točk, končal nastope v polfinalu. Benki je v tem tednu izločil dva TOP 100 tenisača sveta, danes v polfinalu peščenega turnirja pa ga je izločil točno 100. na ATP lestvici Martin Klizan s 5-7, 6-3 in 6-2.Slovak in Ljubljančan sta se drugič pomerila v 14 dneh, Klizan pa je aljažu vrnil za poraz na ATP turnirju v Beogradu.

Dvoboj na osrednjem praškem igrišču je trajal 2 uri in pol, Bedene pa se s turnirja vrača s 35 točkami in 4,260 evri. V ponedeljek bo zelo blizu svoji najboljši uvrstitvi na ATP lestvici, ki je 137. mesto.

Klizan, nekdanji mladinski zmagovalec Roland Garrosa, si je danes zaslužil zmago. V 1. nizu je imel prednost brejka, pa je Aljaž pritisnil ob pravem trenutku. v 10. igri je izenačil, nato pa s še enim odvzemom servisa tlakoval pot k 1. nizu. Slovak je v drugem delu tekme stopnjeval z igro na svoj začetni udarec. Še posebej je bil dober v polju ter je na svoj 2. servis dobro vnovčeval točke (83%). Priigral si je sedem brejk priložnosti (izkoristil je eno) medtem, ko je Ljubljančan prišel le do ene - neizkoriščene. V odločilnem delu tekme se je tehtnica prevesila na stran Slovaka. Povedel je 4-0, od tu naprej pa za Bedeneta ni bilo več povratka. V medsebojnih obračunih sedaj vodi Klizan z 2-1.

Martin Klizan (SVK) se je Bedenetu oddolžil za poraz v Beogradu

Kljub porazu v polfinalu je Aljaž Lahko zadovoljen s svojimi nastopi v Pragi. Uvrstitev med štiri na močnem Challengerju je vzpodbuda za naprej in pot k TOP 100 na svetu ter lepa poptnica za kvalifikacije Roland Garrosa. V bližnji prihodnosti trikratni zmagovalec Challengerjev ne brani veliko točk.