Slovenki relativno blizu medsebojnemu spopadu

13.05.2019
RIM, ITALIJA - Dekleta se bodo v Rimu pomerila na drugem letošnjem turnirju serije premier 5. Že danes bosta na delu obe slovenski predstavnici.

Semderica peščenih turnirjev za dekleta je doslej postregla s sedmimi različnimi zmagovalkami, med njimi pa je tudi Polona Hercog, ki je slavila v Luganu. Največji peščeni turnir doslej, turnir serije premier v Stuttgartu, je dobila Čehinja Petra Kvitova.

Dekleta so se prejšnji teden meril v Madridu, kjer je bila Nizozemka Kiki Bertens v finalu boljša od dvakratne zmagovalke turnirja Simone Halep. V Rim je pripotovalo devet igralk iz elitne deseterice. Branilka naslova je peta nosilka Elina Svitolina. Največ lovorik je na tem legendarnem prizorišču osvojila Američanka Chris Evert (5).

V posamičnih kvalifikacijah sta bila uspešni Polona Hercog in Tamara Zidanšek. Hercogova se bo v prvem krogu pomerila s 13. nosilko Madison Keys. To bo njun prvi medsebojni obračun. Slovenka, trenutno 70. igralka sveta, je nazadnje igrala v Madridu, kjer je po dveh zmagah v uvodoma izgubila proti Američani Sloane Stephens. Keysova, 14. na lestvici WTA, je v Madridu prav tako izgubila v prvem krogu proti Romunski Sorani Cirstea.

Hercogova in Zidanškova bi se lahko pomerili v tretjem kroga Rima, a bosta prej morali obe prikazati obilico dobrega tenisa.

Zidanškovo, 68. igralko sveta, v prvem krogu čaka obračun z 21 mest višje uvrščeno Avstralko Ajlo Tomljanovic (47. na WTA). Zidanškova je bila nazadnje aktivna v maroškem Rabatu, kjer je izgubila v drugem krogu, Avstralko pa je v prvem krogu Madrida izločila Romunka Mihaela Buzarnescu. To bo njun četrti medsedbojni obračun, s 3:1 vodi Tomljanoviceva, ki je dobil tudi letošnjega na pesku v Charlestonu.