Slovenski dan v Kjotu. Žemlja in Kavčič v polfinalu!

24.02.2017
KJOTO, JAPONSKA - Oba slovenska teniška igralca Grega Žemlja in Blaž Kavčič sta bila zelo uspešna v četrtfinalu ATP Challengerja v Kjotu in sta blizu medsebojnemu finalu.

Fantastična novica prihaja iz japonskega Kjota. V polfinale sta se prebila Grega Žemlja in Blaž Kavčič. Na 50,000 USD vrednem ATP Challengerju v deželi vzhajajočega sonca sta torej naša asa blizu temu, da med seboj odločita o zmagovalcu. Bravo.

Še več, Grega in Blaž sta sedaj prva favorita, saj je v četrtfinalu izpadel 1. nosilec Sugita, torej imata lepo priložnost, da turnir obarvata v slovensko trobojnico.

Prvi se je med štiri najboljše prebil 30-letni Grega Žemlja, sicer 2. nosilec. Kot 150. igralec sveta je ujel formo in najboljši letošnji rezultat - četrtfinale, še nadgadil. Spet je fantastičnos serviral in 33-letnemu Ti Čenu (251. na ATP) iz Tajvana ni dopustil brejka. Azijec je imel le eno priložnost, ki pa jo je Kranjčan ubranil. V 63 minutah je zabil kar 18 asov, prevladoval v vseh elementih igre in zasluženo zmagal s 6-4, 6-4.

Žemlja bo imel v polfinalu nasproti mreže domačega tenisača, 24-letnega Jusatakija Učijamo (227. na ATP), ki ima na računu nekaj uspeha na Futuresih, na Challengerju pa še ne pozna naslova. Med seboj se bosta pomerila prvič, Grega pa bo papirnati favorit.

Grega Žemlja na dvoranskem Challengerju v Kjotu še ni oddal niza

• Blaž Kavčič je izmed vseh štirih polfinalistov letos najbolj uspešen, saj je edini že bil v polfinalu in finalu
  • Grega Žemlja od vseh štirih polfinalistov ta teden še ni izgubil niza
  • Blaž Kavčič je zadnjih 10 dvobojev moral igrati tri nize, od tega dva v pokalu Davis. Dobil jih je osem.

Zjutraj po našem času si je polfinale priigral tudi 29-letni Blaž Kavčič. Šestopostavljeni Ljubjančan (166. na ATP) je spet moral v tri nize, nič zato, pomembno je, da je na koncu zmagal. Kot neštetokrat je vnovič pokazal svojo borbenost, nepopustljivost do zadnje točke ter s 6-2, 2-6, 6-4 na kolena spravil domačina Josukija Vatanukuja. 1 uri in 43 minut je trajal slovensko-japonski obračun v Kjotu. Kljub temu, da je Črnučan danes slabše odigral na drugem servisu, je bil v 3. nizu dopvolj zbran in boljši, da je ugnal domačega 18-letnega povabljenca, 587. igralca sveta. Japonec je na koncu imel točko več, kar pa sploh ni pomembno.

V polfinalu Blaža kvalifikant iz Južne Afrike, morda tudi tekmec v naslednjem krogu pokala Davis, 20-letni Lloyd Harris (294. na ATP). Južnoafričan bo nevaren tekmec, kakovost je pokazal v četrtfinalu, ko je iz žreba vrgel 1. nosilca. Lani je dobil šest turnirjev serije Futures in stalno napreduje, pomerila pa se bosta prvič. Status favorita bo moral Kavčič potrditi na terenu.