Spet smola za Bedeneta

11.10.2017
ŠANGHAJ, KITAJSKA - Aljažu Bedenetu letošnja azijska turneja ne bo ostala v najlepšem spominu.

Naturalizirani britanski tenisač Aljaž Bedene je zaradi poškodbe kolena vpisal še drugo zaporedno predajo. Osmeindvajsetletnik je prejšnji teden zaigral na turnirju serije 500 v Pekingu, kjer je v prvem krogu premagal Marcela Granollersa, v drugem pa je izgubil deset zaporednih iger in pri izidu 0:6, 0:4 predal proti Robertu Bautisti Agutu.

Kljub fizičnim težavam se je Bedene odločil za nastop na Mastersu v Šanghaju, kjer je v prvem krogu izločil veterana Paola Lorenzija, nato pa v drugem ob vidno oteženem gibanju predal proti Alexandru Zverevu pri zaostanku z 0:4.

Bedene ima za seboj sicer dokaj uspešno sezono. Trenutno je uvrščen na 48. mesto lestvice ATP, kar je le tri mesta nižje od njegovega osebnega rekorda (45). Na turnirju v Budimpešti se je po dveh letih spet uvrstil v finale ATP turnirja (0-2) in moral priznati premoč Lucasu Poillu. Najboljši izid na Grand Slamih je dosegel v Wimbledonu, kjer je zaigral v tretjem krogu. V marcu in aprilu je osvojil tri turnirje serije Challenger.

Shanghai Rolex Masters
Kraj: Šanghaj, Kitajska
Datum: 08.10.2017 - 15.10.2017
Žreb: S-56 D-24
Kategorija: ATP Masters 1000
Nagradni sklad: $ 5,924,890

Viktor Troicki (Serbia) beat 5-Dominic Thiem (Austria) 6-3 3-6 7-6(5)
12-John Isner (U.S.) beat Stefanos Tsitsipas (Greece) 7-6(2) 7-6(9)
Alexandr Dolgopolov (Ukraine) beat Feliciano Lopez (Spain) 7-6(4) 1-6 6-4
2-Roger Federer (Switzerland) beat Diego Schwartzman (Argentina) 7-6(4) 6-4
Steve Johnson (U.S.) beat Wu Di (China) 6-2 6-1
Jan-Lennard Struff (Germany) beat 11-Kevin Anderson (South Africa) 7-6(5) 7-6(2)
1-Rafa Nadal (Spain) beat Jared Donaldson (U.S.) 6-2 6-1
Gilles Simon (France) beat 8-David Goffin (Belgium) 7-6(4) 6-3
10-Sam Querrey (U.S.) beat Frances Tiafoe (U.S.) 6-3 7-6(7)
3-Alexander Zverev (Germany) beat Aljaz Bedene (Britain) 4-0 (Bedene retired)
6-Grigor Dimitrov (Bulgaria) beat Ryan Harrison (U.S.) 3-6 6-3 7-6(6)

pripravil: Ž. J.