Tadeja Majerič malo "prekratka" v finalu Nottinghama!

16.06.2013
Drugi najboljši slovenski teniški igralki Tadeji Majerič ni uspelo osvojiti naslova na ITF turnirju v Nottinghamu!

NOTTINGHAM, V.B.  - 22-letni Tadeji Majerič (135.) ni uspel dokončni veliki met na 50.000$ vrednem ITF turnirju v Nottinghamu, ki se je igral na travnati podlagi. V dveh nizih jo je premagala britanska povratnica po poškodbi, 29-letna Elena Baltacha (217.) s 7:5, 7:6(7). Naturalizirana Britanka(Ukrajinka) je bila pred 3 leti že 49. igralka sveta!

Dvoboj je bil  ves čas zelo izenačen. Britanki je uspelo streti upor Slovenke proti koncu 1. niza, potem ko je izničila zaostanek 1-5. V 2. nizu je Elena hitro povedla s 5:2 in pri vodstvu s 5:3 že prišla do prve zaključne žogice, a se Tadeja ni dala in je odvzela servis nasprotnici ter zmanjšala na 4:5. Do konca sta obe osvojili svoje servise in vse se je odločalo v podaljšani igri. Pri vodstvu s 6:5 je Majeričeva prišla celo do priložnosti za izenačenje v nizih, a je Britanka rešila položaj. Kasneje je izkoristila 3. žogico za zmago v dvoboju. Baltacha je zadnjo turnirsko zmago slavila pred 2 letoma prav tu v Nottinghamu.

"To je kar malo neverjetno, skoraj 9 mesecev sem bila odsotna, a sem se tukaj počutila kot da je to moj turnir," je dejala srečna zmagovalka!

Tadeja Majerič je tako ostala pri 6 osvojenih turnirjih serije ITF, a je lahko z rezultatom in igro, ki jo je pokazala ta teden na travi zelo zadovoljna.