Tamara Zidanšek in Hana Mraz nastope na EPP končali v polfinalu

27.07.2014
Izpadli sta še zadnji predstavnici slovenskega tenisa na evropskem prvenstvu do 16 in 19 let!

Tamara Zidanšek na Evropskem posamičnem prvenstvu do 18 let in Hana Mraz na prvenstvu do 16 let sta nastope končali v polfinalu in tako osvojili 3-4 mesto v Evropi v svojih starostnih kategorijah.

Tamara Zidanšek je polfinalno srečanje izgubila s Španko Paulo Badosa Gibert. Peta nosilka, 14 mladinka svetovne mladinske teniške lestvice, je bila boljša s 6-2 6-4. Tekmo sta igrali na trdi podlagi, saj je polfinalne obračune dež pregnal v dvorano.

Hana Mraz je v Moskvi igrala z domačinko, 5. nosilko turnirja do 16 let, Anno Blinkovo. Rusinja je srečanje dobila z rezultatom 4-6 7-6 (6) 6-2.

Letošnji slovenski nastopi na posamičnem evropskem prvenstvu so bili za razliko od prejšnjih let zelo dobri. Dve polfinali in še štiri četrtfinala so rezultati, ki imajo težo in povedo, da so naši igralci in igralke na pravi poti in ne zaostajajo veliko za svojimi vrstniki.