Tim Tekavec in Noka Jurič zmagovalca OP do 18 let v Šentjurju

11.07.2018
V senci teniškega turnirja v Wimbledonu , ki slovenskim igralkam in igralcem letos ni prinesel veliko zadovoljstva, saj po nekaj več kot polovici turnirja v igri ostaja samo Katarina Srebotnik med mešanimi dvojicami, so se dobro odrezali naši najmlajši igralci in igralke na mednarodnem turnirju Tennis Europe na Otočcu.

Ta je gostil dečke in deklice v starostni kategoriji do 12 let.
Pri dečkih je nastopilo 46 igralcev, tudi 19 Slovencev, med katerimi smo na delu videli vse najboljše v tej starostni kategoriji. Slabša je bila slovenska zasedba pri deklicah, kjer med dvaindvajsetimi tujimi in enajstimi domačimi igralkami naših najboljših ni bilo v žrebni listi.
Med dečki je turnir osvojil Murskosobočan Žiga Švec. V polfinalu je s 3:6 6:3 7:5 premagal Hrvata Antonia Voljavca in se je za prvi naslov na turnirjih Tennis Europe boril s še enim hrvaškim igralcem, Dujem Markovino. Ta je v drugem polfinalu v tesnem obračunu s 6:7(6) 6:2 6:3 premagal še enega našega odličnega mladega igralca, Kranjčana Luko Videnoviča. Švec je bil v finalu od Hrvata boljši s 6:1 7:6 (5) in se je veselil prvega naslova na mednarodnih turnirjih TE. Še drugi naslov je osvojil s soigralcem Makom Mikovičem v konkurenci dvojic. V finalu sta s 6:1 6:1 premagala Marka Maksimovića iz BiH in Sergeja Topiča iz Nemčije.
Med deklicami se je z uvrstitvijo v polfinale zelo dobro odrezala Ana Thaler, še boljše pa je Ani šlo s soigralko iz Maribora Pio Petelinšek v konkurenci dvojic, saj sta osvojili turnir. V finalu sta s 6:3 6:0 premagali Elico Cesarino Vincenti in Victorio Zenato iz Italije.

Med članicami se je pretekli teden s polfinalom med posameznicami in zmago v konkurenci dvojic na turnirju ITF v Prokuplju (15.000 $) najbolje odrezala Veronika Erjavec. 18-letnica, ki na lestvici WTA trenutno zaseda 822. mesto se je drugič letos in tretjič v karieri uvrstila v polfinale profesionalnega ženskega turnirja. Veronika je v polfinalu s 3:6 3:6 izgubila s Hrvatico Leo Boškovič. V konkurenci dvojic je naslov osvojila prav z Boškovićevo s katero sta v finalu s 6:3 0:6 10:7 premagali srbsko-avstralsko navezo Barbara Bonić in Jelena Stojanović.

Zelo dobro na članskih turnirjih igra tudi Kranjčanka, 17-letna Kristina Novak, ki se je po polfinalu teden prej v Trbižu tokrat iz kvalifikacij prebila do četrtfinala. Nanizala je pet zmag, v šestem nastopu pa s 4:6 0:6 izgubila z Rusinjo Sofio Madina. Za uvrstitev na lestvico WTA ji zdaj manjka še ena uvrstitev najmanj v drugi krog turnirja.

Odlično je pretekli teden zaigral tudi Matic Špec na turnirju ITF (25.000 $) v ameriški Wichiti. Po uspešno odigranih kvalifikacijah je nastope končal v četrtfinalu glavnega turnirja, kjer ga je z 1:6 7:5 6:4 premagal 1. nosilec in kasnejši zmagovalec turnirja, Rus Evgeny Karlovskiy, 355. igralec lestvice ATP. Rus je znan tudi našim ljubiteljem tenisa, saj smo ga lani spremljali v obračunu s Kavčičem na ATP Challengerju v Portorožu.

Med mladinkami je najboljši rezultat v letošnji sezoni dosegla Maja Makorič z uvrstitvijo v polfinale turnirja ITF 4. ranga v nemškem Bruchkobelu. V polfinalu je s 3:6 3:6 izgubila z Nemko Maro Guth. V četrtfinalu je na istem turnirju nastope končala Pia Lovrič.

V kvalifikacijah za uvrstitev na poletno ekipno evropsko prvenstvo do 14 let se naši ekipi v Franciji nista uspeli prebiti na zaključni turnir. Dečki v postavi Lun Obrul, Tristan Flander in Maj Premzl so osvojili končno tretje mesto, deklice v postavi Petja Drame, Ana Lanišek in Brina Šulin pa so osvojile končno sedmo mesto.

Tim Tekavec (MaxLj) in Noka Jurič (Žtk Mb) sta osvojila OP do 18 let, ki ga je odlično organiziral Teniški klub Šentjur.
Tekavec je v finalu s 6:3 6:3 premagal Roka Komca (LukaKp). Tim je trenutno na 5. mestu slovenske teniške lestvice v tej starostni kategoriji, to pa je njegov tretji naslov med osemnajstletniki, drugi letos. Rok je trenutno na tretjem mestu lestvice do 18 let, uvrstitev v finale pa je njegova tretja v karieri v tej starostni kategoriji, trikrat je bil tudi že zmagovalec.
V zelo okrnjeni dekliški konkurenci je naslov brez težav osvojila 1. nosilka in trenutno 8. igralka do 18 let, Mariborčanka Noka Jurič (Žtk). V finalu je s 6:0 6:3 premagala Anali Kočevar (TkMed). Za Juričevo, ki še naprej pridno zbira zmage na letošnjih turnirjih je to že letošnja četrta, še dvakrat je bila finalistka. Za Kočevarjevo je to drugo finale letos.

Noka Jurič je zmagovalka OP do 18 let v Šentjurju. Foto: Dušanka Mlakar

Tudi ta teden imajo naši igralci in igralke možnost nastopiti na turnirju Tennis Europe na domačih tleh. V ŠRC Marina Portorož se je začel turnir v starostni kategoriji do 14 let. V prvem krogu glavnega turnirja so pri dečkih zmagali Bor Artnak, David Černe, Jaka Tomažin, Tristan Flander, Nik Mikovič in Lun Obrul. Pri deklicah so bile v uvodnem nastopu uspešne Ula Jamar, Pia Marija Rebec, Brina Šulin, Zala Cikajlo, Anamari Žnuderl, Ella Hojnik, Ana Lanišek, Eva Muller Uhan in Petja Drame.

Na turnirju TE do 12 let v avstrijskem Furstenfeldu je v prvem krogu zmagala Maribel Križaj. Na istem turnirju sta bila pri dečkih v starostni kategoriji do 14 let uspešna Tim Kušter in Aljaž Kirbiš, pri deklicah pa Leontina Stojanović.

Na mladinskem ITF turnirju 4. ranga v Pragi sta v prvem krogu kvalifikacij zmagala Mark Andrejič Goljar in Jan Kupčič, v glavnem turnirju sta prijavljena Matic Dimic in Tin Krstulovič.

V Reykjaviku bosta na ITF turnirju nastopili Nika Strašek in Zala Ule, Metka Komac pa je ta teden v Romuniji na ITF turnirju 3. ranga. Na mladinskem turnirju 4. ranga v Welsu bosta pri fantih nastopila Filip Jeff Planinšek in Miha Velički, pri dekletih pa Anja Trbežnik, Tjaša Klevišar, Pia Lovrič, Maja Makorič, Sheila Glavaš in Ema Horvat. Ali se je kateremu izmed naših igralcev ali igralk uspelo zavihteti prav na ali pod sam vrh pa prihodnji teden, ko bomo pregledali tudi kako so se odrezali naši igralci na mednarodnih članskih turnirjih.

Trojica slovenskih deklet Potočnik, Čuk in Juvan nastopa ta teden v Torinu

Ta teden namreč spremljamo Blaža Kavčiča in Blaža Rolo na ATP Challengerju z nagradnim skladom 43.000 € v Perugi, Tamaro Zidanšek in Dalilo Jakupovič na turnirju ITF v Budimpešti (100.000 $); Kajo Juvan, Nino Potočnik in Pio Čuk na turnirju ITF v Torinu (25.000 $), Veroniko Erjavec in Kristino Novak v Prokuplju (15.000 $), Nastjo Kolar pa na 60.000 $ vrednem turnirju v Honolulu. V italijanskem Rezzatu pa na mednarodnem ekipnem turnirju Lampo Trophy do 12 let nastopata ekipi deklic in dečkov.

pripravil: Bojan Matevžič