Tjaša Šrimpf odlično igra v Italiji, kjer je že v polfinalu!

26.07.2013
18-letna Tjaša Šrimpf fantastično igra na ITF turnirju v Italiji, kjer se je prebila v polfinale.

BAD WALTERSDORF, AVSTRIJA - Tomislav Ternar in Martin Rmuš sta bila v četrtek neuspešna v 2. krogu 10,000 USD vrednega ATP Futuresa na pesku, ki se igra v Bad Waltersdorfu.

Potem, ko sta za začetek zabeležila lepi zmagi, predvsem  Rmuš, je slednji klonil proti 18-letnemu Čehu Jakubu Filipskyu s 4-6, 6-2, 6-1. Kvalifikant iz  Češke bo tako igral v četrtfinalu, Martin pa se kot povabljenec poslavlja, tako kot 22-letni Tomi Ternar (782. na ATP), ki je s 7-5, 6-2 izgubil s 6. nosilcem, leto starejšim Nikolausom Moserjem (677. na ATP) iz Avstrije.

Nikolaus MOSER (AUT) [6] 7-5 6-2 Tomislav TERNAR (SLO)
Jakub FILIPSKY (CZE) 4-6 6-2 6-1 Martin RMUS (SLO)

LES CONTAMINES-MONTJOIE, FRANCIJA - 22-letna Dalila Jakupovič se je preselila na 25,000 USD vreden ITF turnir v Franciji, ki se igra na trdi podlagi.

337. igralka sveta Jakupovičeva zapušča francoski turnir po 2. krogu. Od nje je bila boljša 20-letna Xenia Knoll, trenutno 530. igralka sveta, ki je slavila s 6-3, 6-3.

Xenia KNOLL (SUI) 6-3 6-3 Dalila JAKUPOVIC (SLO)

HORB, NEMČIJA - V glavnem delu peščenega turnirja ITF z nagradnim skladom 10,000 USD v nemškem Horbu, se po 2. krogu poslavlja Anja  Prislan.

27-letna Ljubljančanka je izgubila s 5. nosilko Caroline Daniels iz Nemčije, ki ima 21 let in je na 479. mestu lestvice WTA.  rezultat je bil 6-4, 6-2.

Carolin DANIELS (GER) [5] 6-4 6-2 Anja PRISLAN (SLO)

VISERBA  DI RIMINI,  ITALIJA - Na 10,000 USD vrednem ITF peščenem turnirju pri naših zahodnih sosedih se je v polfinale že uvrstila 18-letna Tjaša Šrimpf (735. na WTA).

Izjemno igra Tjaša v Italiji,  zadnja v vrsti je padla Grkinja Despina Papamichail, ki je kot 552. igralka sveta bila 4. nosilka. 20-letna grška tenisačica je prejšnji teden presenetila Jakupovičevo v Imoli, Šrimpfova pa je bila za njo premočna s 6-3, 6-0. Bravo Tjaša!

V polfinalu se bo najstnica iz Maribora merila s kvalifikantko iz ZDA, 20-letno Sabrino Santamario. To je super priložnost za Šrimpfovo, da se uvrsti v sobotni finale in ujame drugo lovoriko v karieri. najboljša je bila pred tem leta 2011 v Brčkem.

Tjasa SRIMPF (SLO) 6-3 6-0 Despina PAPAMICHAIL (GRE) [4]