Tom Kočevar-Dešman v četrtfinalu futuresa v Prijedoru!

26.05.2011
PRIJEDOR, BIH - Slovenski teniški igralec Tom Kočevar-Dešman je udeleženec osmih najboljših na turnirju serije futures v Bosni in Hercegovini!

Štirje slovenski tenisači so nastopili v glavnem delu futures turnirja z nagradnim skladom 10,000 USD v Prijedoru. V 1. krogu je izpadel Tilen Žitnik, ki je izgubil proti Antoniu Sančiću iz Hrvaške s 6-4, 6-3. No, Hrvat pa je v 2. krogu izločil še enega našega igralca Janeza Semrajca s 6-3, 6-4, ki je v uvodnem krogu premagal Srba Saša Stojisavljevića.

Tomislav Ternar je v 1. krogu odpravil Bjorna Propsta iz Avstrije, v drugem pa izgubil z Arsenijem Zlatanovićem iz Srbije z rezultatom 6-2, 6-2. Edini, ki je preskočil dva kroga in se uvrstil v četrtfinale, je Tom Kočevar-Dešman. V uvodnem obračunu je pometel z Nemanjo Kontićem iz Črne gore, v drugem pa še z Madžarom Viktorjem Filipenkom s 7-5, 6-4. Trenutno 936. tenisač na ATP lestvici Kočevar-Dešman, se bo za vstop v polfinale pomeril z Joškom Topićem iz Hrvaške, ki je na 867. mestu računalniške lestvice.

CARSON, ZDA - Na 50,000 USD vrednem ITF turnirju v Carsonu v Kaliforniji, je Petra Rampre (280.) kot 4. nosilka izpadla v uvodnem krogu. Zmagovalka ITF turnirja prejšnji teden, je morala priznati premoč domačinki Shelby Rogers (444.). Dvoboj je bil zelo tesen, saj ga je Petra izgubila v tajbrejku tretjega niza s 3-6, 6-3, 7-6.

VELENJE, SLOVENIJA - Na ITF turniju v Velenju, kjer so organizatorji poskrbeli za nagradni sklad v višini 10,000 ameriških dolarjev, so vse slovenske tenisačice razočarale. Kar šest jih je igralo v glavnem delu in vseh šest je turnir zapustilo po uvodnem krogu. To so Tjaša Šrimf, Mojca Fijavž, Janine Koleta, Nika Kovač, Anja Prislan in Polona Reberšak.

ITAPARICA, BRAZILIJA - Tudi na 25,000 dolarskem turnirju v Južni Ameriki, je edina slovenska predstavnica in 7. nosilka Dalila Jakupovič spakirala kovčke že po 1. krogu. Od nje je bila boljša Cecilia Costa-Melgar iz Čila, ki iam 18 let in je na WTA lestvici sploh ne najdemo.