Trenerjeva pomoč med tekmo - da ali ne?

11.09.2017
NEW YORK, ZDA - Rafael Nadal je po zmagi nad Del Potrom načel zanimivo debato o prepovedi, da se igralec med tekmo ne sme posvetovati s svojim trenerjem. Pri ženskah na WTA turneji to pravilo sicer velja, vendar izljučno na WTA turnirjih, ne pa Grand Slamih.

Mnogi navdušenci nad igro pravilo sprejemajo odprtih rok, medtem ko drugi v njem vidijo nesmisel. Eden takšnih je tudi Rafael Nadal. "V tekmi proti Del Potru sem napravil taktično spremembo, a sem se zanjo odločil sam. Toni in Carlos mi nista pomagala, saj je to prepovedano. Sem se pa z njima pogovoril o vseh scenarijih že pred tekmo. Zato vem, kaj se lahko zgodi tekom obračuna, in sem na to pripravljen. Neumno je, da mi ne moreta pomagati med tekmo."

Španec je izpostavil dejstvo, da je igralec vezan na trenerja celotno sezono, z njim potuje, trenira in se posvetuje. Zakaj torej mu ne bi smel pomagati v najbolj ključnem delu? Med tekmo? Večina drugih športov to dovoljuje, dovoljene so celo prekinitve tekem. "Ne vem, ali bi bilo dobro, da je trener z mano na igrišču, a vsekakor bi moral imeti pravico govoriti z mano." Takšno pravilo zaenkrat na moški turneji ATP obstaja le pri Davisovem pokalu federacij.

Nadal je eden izmed bolj izpostavljenih igralcev, ko pride do »coachinga«. V svoji karieri je prejel že kar nekaj opozorilo in tudi kazni za nedovoljeno komuniciranje s trenerjem na tribuni. Direktor WTA organizacije Steve Simon ima o tej temi svoje mnenje: "Trenerji na igrišču so pozitivna stvar. Imamo zelo zanimive osebnosti med trenerji, ki so dobre za naš šport. Dejstvo je, da vedno prihaja do komunikacije, toda to je del športa. Trener lahko pomaga svojemu igralcu."

______________________________________

Pripravil: G.J.
Foto: Google.com


 

Oceni:
Deli z ostalimi:

Komentarji

POVEŽITE SE Z NAMI

ANKETA

Kje kupujete teniško opremo ?


ostale ankete