Tsonga v Torontu po Djokoviču izločil še Murraya!

08.08.2014
TORONTO, KANADA - Francoz Jo-Wilfried Tsonga že dolgo ni pripravil dva izjemna rezultata. Na Mastersu v Torontu mu je v dveh dneh uspelo izločiti najprej Novaka Djokoviča, nato pa še Andya Murraya.

Dve veliki zmagi za Joja-Wilfrieda Tsongaja na ATP1000 turnirju v Kanadi, pa je Francoz šele v polfinalu. Že v 3. krogu se je srečal s 1. igralcem sveta Djokovičem, mu zadal enega najhujših porazov v zadnjih letih, v četrtfinalu pa je mero vzel še najboljšemu  britanskemu tenisaču Andyu Murrayu s 7-6(5), 4-6, 6-4.

Tsonga je četrtič na pokalu Rogers in tretjič najmanj v  polfinalu. Leta 2009 je na poti do finala premagal dva TOP10 tenisača sveta, med drugim takrat tudi vodilnega z ATP lestvice Federerja, dve leti kasneje pa je ponovil vajo z dvema zmagama nad tekmeci iz elitne deseterice, a ga je nato v polfinalu ustavil Djokovič.

Andy Murray je začel 3. niz z 12. zaporednimi točkami, vse  to pa mu ni pomagalo do polfinala Toronta

Andy Murray je začel 3. niz z 12. zaporednimi točkami, vse to pa mu ni pomagalo do polfinala Toronta

13. nosilec je danes vpisal 18 asov, 42 vinerjev,  na  prvi servis pa je bil 83 odstoten. Uvodni niz se je odločal v tajbrejku, v katerem je bil Francoz malenkost boljši, podobno pa se je odvijal 2. niz, a je imel Škot drugačne načrte. V 10. igri mu je uspelo streti servis Tsongaja in izvleči 3. niz, v katerem je z 12 točkami zapored hitro povedel 3-0. Videti je bilo, da je spravil Tsongaja na kolena, pa smo se zmotili. zaključni del je pripadel Tsongaju, ki je  zabeležil šele drugo zmago v dvobojih z Murrayem (2-9), prvo po OP Avstralije 2008. Andyu je preprečil možnost tretjega slavja na kanadskem Mastersu in 21. lovorike na ATP1000 turnirjih.

Ostala četrtfinala so na sporedu pozno ponoči po našem času...pregled pa najdete tukaj.