Mike Urbanija in Nika Kovač prva čez uvodni krog futuresa v Umagu!

29.10.2013
Na teniških turnirjih nižje kategorije po svetu je ogromno število slovenskih tenisačev in tenisačic. Preglejmo, kje vse se nahajajo.

UMAG, HRVAŠKA - V Umagu ta teden poteka ATP futures z nagradnim skladom 10,000 USD s številno slovensko zasedbo. Že v kvalifikacijah jih je bilo 7, v glavni del je uspelo priti dvema, Mihi Mlakarju in Tilnu  Žitniku. Izpadli so Blaž Bizjak, Sašo Bende, Marko Lazič, Jan Dernič in Žiga Papež.

Melia Hotels  International je uradno ime peščenega futuresa, skozi 1.  krog pa je že prišel 23-letni Mike Urbanija, ta teden 648. igralec sveta. Danes je Lukovčan s 6-2, 4-6 in 6-3 premagal Bolgara Tihomirja Grozdanova (461. na  ATP), ki je kotiral kot 3. nosilec. Dvoboj s  26-letnikom iz Varne je bil kar izenačen, a je bil Mike v zadnjem delu močnejši in se bo sedaj v 2. krogu meril s  23-letnim Nikolausom Moserjem iz  Avstrije, 686. igralcem sveta.

29-letnega Miha Mlakarja (1.936. na ATP) za uvod čaka kvalifikant, 24-letni Antonio Sančič (1.684. na ATP)  iz  Hrvaške, 22-letnega Tilna Žitnika (1.686. na ATP) pa povabljenec, 20-letni Rus Magomed Akajev

2. nosilec turnirja je 24-letni Janez Semrajc, ki je pred desetimi dnevi osvojil naslov na futuresu v Dubrovniku. Ljubljančan, 344. igralec sveta, se bo v uvodnem obračunu udaril  z leto mlajšim Nemcem Ivom Mijičem (698. na ATP), v žrebu je tudi 20-letni Nik Razboršek (633. na  ATP), polfinalist Dobrovnika, ki bo v 1. krogu prekrižal lopar z  21-letnim Italijanom Alessandrom Colellom (1.107. na ATP), 23-letnega Tomija Ternarja (879. na ATP) pa čaka obračun z  domačim povabljencem, 19-letnim Mateom Faberjem.

Mike URBANIJA (SLO) 6-2 4-6 6-3 Tihomir GROZDANOV (BUL) [3]

3. krog(kvalifikacije):

Luka ZANINOVIC (CRO) [1] 3-6 7-5 6-4 Blaz BIZJAK (SLO)
Jens HAUSER (SUI) [6] 6-2 6-3 Saso BENDE (SLO) [11]
Miha MLAKAR (SLO) [12] 6-2 2-6 6-3 Jacob KAHOUN (SUI) [7]
Tilen ZITNIK (SLO) [10] 6-2 7-6(4) Teodor Nicolae MARIN (ROU) [8]

2. krog(kvalifikacije):

Blaz BIZJAK (SLO) 7-5 7-5 Maxim MAKSIMYUK (RUS)
Bjorn PROPST (AUT) [3] 6-2 6-4 Marko LAZIC (SLO)
Saso BENDE (SLO) [11] 3-6 6-4 6-0 Ivan BLAZEVIC (CRO)
Jacob KAHOUN (SUI) [7] 6-0 6-1 Jan DERNIC (SLO)
Miha MLAKAR (SLO) [12] 6-2 6-4 Darko JANDRIC (SRB)
Tilen ZITNIK (SLO) [10] 6-1 6-4 Vlad Corneliu POP (ROU)

1.krog(kvalifikacije):

Blaz BIZJAK (SLO) 6-1 6-0 Kirill BELOTSERKOVSKY (UKR)
Marko LAZIC (SLO) 6-3 6-2 Bruno KLISKINIC (CRO)
Marcel RUZIC (CRO) 6-3 6-0 Ziga PAPEZ (SLO)
Saso BENDE (SLO) [11] 6-4 6-7(0) 6-2 Filip DOLEZEL (CZE)
Jan DERNIC (SLO) 6-1 6-1 Ivo Antonio VLADILO (CRO)
Miha MLAKAR (SLO) [12] 7-6(3) 6-4 Lorenz ILG (GER)
Tilen ZITNIK (SLO) [10] BYE

V Umagu pa nastopajo tudi dekleta. V kvalifikacijah je bilo kar 11 slovenskih tenisačic, 3 so jih preskočile - Maša Marc, Natalija Šipek in Nina Potočnik, a so nato vse tri izgubile v 1.krogu. Glavnega dela ne bodo videle Stania Rakočevič, Tjaša Jerše, Eva Zagorac, Lara Glavič, Sara  Djurdevič, Manca Pislak, Pia Čuk in Sara Palčič.

17-letna Maša Marc je v 1. krogu uvodnega dela naletela na prvopostavljeno Madžarko Agnes Bukto iz Madžarske (20 let, 333. na WTA) in pričakovano izgubila s 7-5, 6-4, 16-letna Nina Potočnik je morala priznati premoč 17-letni  Barbori Krejčikovi (399. na WTA) iz Češke,  ki je slavila kot 3. nosilka  s 6-3, 6-0, 16-letna Natalija Šipek pa je  podpisala poraz proti vrstnici s Slovaške Kristini Schmiedlovi po treh nizih s  6-7, 6-2, 6-3

Odlično je začela z  nastopi 20-letna Nika Kovač. S 6-2, 6-4 je  vzela mero favorizirani 5. nosilki  Aljoni Sotnikovi (424. na WTA) iz Ukrajine in se bo v 2. krogu pomerila z domačinko Silvijo Njirič, 20-letnico iz Zagreba, ki je 669. igralka sveta.

26-letna Polona Reberšak, nedeljska finalistka Dubrovnika, je ta teden na 728. mestu WTA lestvice, v 1. krogu  pa bo igrala z 21-letno Italijanko Gilulio Sussarello, ki je 6. nosilka in 517. igralka sveta. Povabilo za nastop v Katoru je dobila Laura-Sarah Ambrožič. Sedemnajstletnica bo v uvodnem krogu igrala s 4. nosilko, 27-letno Alice Balducci (434. na WTA) iz Italije.

1.krog:

Agnes BUKTA (HUN) [1] 7-5 6-4 Masa MARC (SLO)
Nika KOVAC (SLO) 6-2 6-4 Alyona SOTNIKOVA (UKR) [5]
Barbora KREJCIKOVA (CZE) [3] 6-3 6-0 Nina POTOCNIK (SLO)
Kristina SCHMIEDLOVA (SVK) 6-7(5) 6-2 6-3 Natalija SIPEK (SLO)

3.krog(kvalifikacije):

Masa MARC (SLO) 6-4 7-6(2) Ana Bianca MIHAILA (ROU) [2]
Nina POTOCNIK (SLO) 6-4 6-0 Miriana TONA (ITA) [5]
Natalija SIPEK (SLO) 6-4 2-6 6-2 Ylena IN-ALBON (SUI)
PETRA MELOUNOVA (CZE) 6-3 6-3 Manca PISLAK (SLO)

2.krog(kvalifikacije):

Gabriela PANTUCKOVA (CZE) [1] 6-1 6-0 Tjasa JERSE (SLO)
Masa MARC (SLO) 6-0 6-2 Zuzanna SZUSZKIEWICZ (POL)
Nina POTOCNIK (SLO) 6-2 6-2 Michele Alexandra ZMAU (ROU)
Natalija SIPEK (SLO) 6-3 6-1 Giada CLERICI (ITA)
PETRA MELOUNOVA (CZE) 4-6 6-3 6-1 Pia CUK (SLO)
Manca PISLAK (SLO) 6-1 4-6 6-3 Sara PALCIC (SLO)

Tjasa JERSE (SLO) 6-1 6-3 Stania RAKOCEVIC (SLO)
Alexa PIROK (HUN) 2-6 6-3 7-6(7) Eva ZAGORAC (SLO)
Masa MARC (SLO) 6-1 6-1 Appollonia MELZANI (ITA)
Anna Maria HEIL (AUT) 6-0 6-0 Lara GLAVIC (SLO)
Nina POTOCNIK (SLO) 6-0 6-0 Silvia RUSSO (ITA)
Natalija SIPEK (SLO) 7-6(2) 6-2 Sara DJURDJEVIC (SLO)
Pia CUK (SLO) BYE
Manca PISLAK (SLO) 6-0 6-3 Denisa KULHANKOVA (CZE)
Sara PALCIC (SLO) 6-0 7-5 Cecilia Maria BARBIERO (ITA)

Tom Kočevar-Dešman je v 1. krogu futuresa na Kreti premagal izkušenega Grka Jakupoviča

HERAKLION, GRČIJA - Osamljeni jezdec na futuresih po svetu je tokrat Tom Kočevar-Dešman. Že prejšnji teden je igral na peščenem turnirju na Kreti, mesto Heraklion pa prireja še drugi futures zapored, ki ima nagradni sklad 10,000 USD. 23-letni Ljubljančan, ki je na prvem osvojil naslov v dvojicah, je tokrat poskrbel za lepo presenečenje in v 1. krogu s turnirja vrgel  domačina, 6. nosilca Alexandrosa Jakupoviča (485. na ATP).

Kočevar-Dešman, 844. igralec sveta in aktualni finalist Bleda, je izkuešenega 31-letnega Grka odpravil zgladkih  6-3, 6-1, na tekmeca v 2. krogu pa še čaka.

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 6-3 6-1 Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [6]

BARNSTAPLE, VELIKA BRITANIJA - Na ITF turnirju v Veliki britaniji, ki  ima nagradni sklad 75,000 USD, je  prijavljena 23-letna Tadeja Majerič. Dvoranski  turnir na trdi podlagi je  izjemno dobro zaseden, saj je 112. igralka sveta iz Maribora šele 5. nosilka,  v 1. krogu pa jo čaka nastop proti domači kvalifikantki, 25-letni Anni Smith (692. na WTA).

NANTES, FRANCIJA - Na 50,000 USD vrednem ITF turnirju v dvorani (trda podlaga), je v kvalifikacijah poizkusila Anja Prislan (726. na WTA). 27-letni Ljubljančanki ni uspelo premagati Christine Shakovets iz Nemčije.

Christina SHAKOVETS (GER) [7] 6-3 2-6 6-4 Anja PRISLAN (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

Anja PRISLAN (SLO) 4-6 7-5 6-2 Sandy MARTI (SUI)

NEW BRAUNFELS, ZDA - 33-letna Petra Rampre bo nastopila na ITF turnirju čez lužo, ki ima nagradni sklad v višini 50,000 USD (trda podlaga).

Trenutno 210. igralka sveta na nasprotnico v 1. krogu še čaka, saj ji bo  nasproti stala kvalifikantka.

CARIGRAD, TURČIJA - Takoj na začetku pa je na 25,000 USD  vrednem  dovoranskem turnirju v Carigradu, ki se igra na trdi  podlagi, spodrsnilo 26-letni Maši Zec-Peškirič (259. na WTA). Jeseničanka  je klonila  proti Črnogorki Danki Kovinič s 7-5, 6-4. 18-letna Koviničeva je kot 168. igralka sveta 3. nosilka.

V zadnjem krogu kvalifikacij je izgubila 19-letna Nastja  Kolar (335.na WTA).  Izločila jo je  Švicarka Xenia  Knoll (6-2, 6-4).

Danka KOVINIC (MNE) [3] 7-5 6-4 Masa ZEC-PESKIRIC (SLO)

Xenia KNOLL (SUI) [9] 6-2 6-4 Nastja KOLAR (SLO) [4]

Nastja KOLAR (SLO) [4] 6-0 6-1 Gulben GULDAS (TUR)