V Domžalah se je končalo 20. mednarodno mladinsko prvenstvo Slovenije

16.08.2015
Teniški klub Domžale je že 20. zapored organiziral mednarodno mladinsko prvenstvo Slovenije za mladince in mladinke do 18 let.To je turnir, ki šteje za svetovno lestvico do 18 let.

Prejšnji teden je v Portorožu potekal turnir serije Chalenger, hkrati pa so tam nastopali tudi vsi teniški igralci in igralke mlajših kategorij, izjema pa so bili tekmovalci do 18 let. Le ti so se zbrali v Domžalah. Nastopilo je preko 200 igralcev in igralk iz 25 držav.

V glavnem turnirju je nastopalo 14 fantov in 13 deklet iz Slovenije. Najboljše rezultate je dosegla Nika Radišič, ki je prišla do četrtfinala, kjer je izgubila proti Hrvatici Mariji Čurnić, skupaj s Tino Cvetkovič pa sta bili finalistki dvojic, kjer sta bili poraženi proti Olgi Danilović (hčerki košarkarja Predraga Danilovića) in Ivi Zelić .

Med fanti je bilo konec slovenskih nastopov v osmini finala, kjer sta bila poražena zadnja nastopajoča Slovenca Sven Lah in Anže Arh. Najboljša slovenska dvojica pri fantih je bila Lah, Schweiger Muzar ki sta bila poražena v polfinalu po dveh neizkoriščenih zaključnih žogah.

V Domžalah se je izmed domačih teniških predstavnikov najbolje izkazala Nika Radišič

Direktor turnirja Sašo Svoljšak je ocenil turnir kot zelo uspešen, saj so bili igralci in trenerji zadovoljni z napori organizatorjev, ki so se trudili nuditi čim boljše pogoje vsem nastopajočim.

pripravil: Sašo Svoljšak