V finalu Indan Wellsa dve Rusinji

18.03.2017
INDIAN WELLS, ZDA - Za lovoriko v ženski konkurenci Indian Wellsa se bosta pomerili rojakinji Jelena Vesnina in Svetlana Kuznjecova.

Na WTA Premier Mandatory turnirju v Indian Wellsu bosta v finalu zaigrali dve ruski predstavnici.

Svetlana Kuznjecova je v dveh urah polfinala po dveh tajbrejkih s 7-6(5), 7-6(2) izločila tretjepostavljeno Čehinjo Karolino Pliškovo in bo tretjič v finalu dogodka v kalifornijski puščavi. Namero prihoda v finale je nakazala že takoj na začetku, ko je dvakrat vzela servis Čehinji in ušla na 3-0, vseeno pa ni šlo tako gladko. Favorizirana Pliškova se ni dala, Rusinja jo je strla po dveh podaljšanih igrah in priigrala vseruski finale, saj se je njena rojakinja Vesnina prebila v zadnji dan tekmovaja pred njo.

• Indian Wells je nazadnje videl v finalu dve Rusinji leta 2006, ko je Marija Šarapova premagala Jeleno Dementjevo.

14. nosilka Jelena Vesnina je bila dominantna v tekmi s Kristino Mladenovič. Francozinjo je izločila z rezultatom 6-3, 6-4 ter bo prvič v karieri nastopila v tako velikem finalu turnirjev serije WTA. Ja, Indian Wells je eden največjih dogodkov v koledarskem letu, tudi za moške.

Jelena Vesnina ima v finalih razmerje 2-7. Finale Indian Wellsa je njen daleč največji uspeh, še večji bo, če bo v finalu premagala rojakinjo Svetlano Kuznjecovo.

Vesnina je v 10 finalu kariere, a je slavila samo dvakrat,leta 2013 v Hobartu in Eastbournu. nazadnje je bila v boju za naslov lani v Charlestonu. Leto starejša Kuznjecova je precej bolj izkušena. V karieri je osvojila 17 turnirjev, v finalu pa je bila še 22-krat. Dvakrat je dvignila pokal na turnirjih za Grand Slam, še dvakrat igrala v finalu. Lani je dobila Sydney in Moskvo.

BNP Paribas Open
Kategorija: WTA Premier Mandatory
Kraj: Indian Wells, Kalifornija, ZDA
Datum: 8. 3. 2017 - 19. 3. 2017
Žreb: S-96 D-32
Nagradni sklad: $ 6,993,450

8-Svetlana Kuznetsova (Russia) beat 3-Karolina Pliskova (Czech Republic) 7-6(5) 7-6(2)
14-Elena Vesnina (Russia) beat 28-Kristina Mladenovic (France) 6-3 6-4