V Marbelli po predaji Kavčiča brez četrtfinalnega slovenskega obračuna!

14.11.2012
MARBELLA, ŠPANIJA - 25-letni Ljubljančan Blaž Kavčič (92. na ATP) je po zaostanku predal dvoboj 2. kroga proti domačinu Gutierezzu-Ferrolu ter 'odpihnil' slovenski četrtfinale.

Potem, ko je popoldne Blaž Rola poskrbel za karierno uvrstitev s četrtfinalom na ATP challenger turnirju v španski Andaluziji, smo si nadejali slovenskega dvoboja v četrtfinalu, a je Blaž Kavčič kot 4. nosilec padel v tekmi z domačinom Sergiom Gutierrezom-Ferrolom. Pri zaostanku 5-7, 1-4 je Ljubljančan predal pred koncem.

23-letni Španec je na 179. mestu ATP lestvice, a je bil danes premočan tekmec za Kavčiča, ki se tako poslavlja s peščenega turnirja z nagradnim skladom 30,000 evrov. 6 točk in 530 evrov je zaslužil Črnučan v Marbelli, in tretjič končal tekmovanje v 2. krogu od štirih zadnjih turnirjev po povratku zaradi poškodbe hrbta. (enkrat polfinale).

Gutierrez-Ferrol je bil danes pač boljši, čeprav se je Blaž boril z 'vsemi štirimi'. V 1. nizu smo videli kar 7 brejkov, Blaž pa je bil 100% pri izkorstku, a kaj, ko je zabeležil enega manj. Pri 4-5 se je še rešil z odvzemom servisa, toda že v naslednji igri je zopet izgubil svojega in niz je bil izgubljen. V drugem delu je po dvojnem brejku nasprotnika predal in upajmo, da ni prišlo spet do kakšne poškodbe. Španec si je vse skupaj priigral kar 15 brejk žog, izkoristil jih je 6, sam dvoboj pa je trajal 72 minut.

V četrtfinalu Marbelle bo igral Blaž Rola in to prav proti Kavčičemu krvniku.