V žrebu in 2. krogu ta teden le še Zidanškova in Čukova, ostali izpadli

07.04.2016
Na teniških turnirjih manjšega ranga ostajata v boju za dobre uvrstitve le še Tamara Zidanšek in Pia Čuk.

HERAKLION, GRČIJA - Aljaž Radinski se je na 10,000 USD vrednem Futuresu v Heraklionu (trda podlaga) poslovil v osmini finala.

20-letni Radinski, ki je na 838. mestu ATP lestvice, je v 1. krogu s 6-0, 6-7(8) in 6-3 premagal dve leti starejšega Britanca Marka Whitehouseja (1,242. na ATP), v 2. krogu pa se je kar dobro kosal z 2. nosilcem, a je na koncu vseeno položil orožje. S 6-7(1), 6-4, 7-5 ga je ustavil 23-letnik iz Barbadosa Darian King (263. na ATP).

V kvalifikacijah je obstal Anže Lovišček.

Darian KING (BAR) [2] 6-0 6-7(8) 6-3 Aljaz RADINSKI (SLO)

Aljaz RADINSKI (SLO) 6-7(1) 6-4 7-5 Mark WHITEHOUSE (GBR)

2. krog(kvalifikacije):

Alexander CENTENARI (USA) [5] 6-2 6-3 Anze LOVISCEK (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

Anze LOVISCEK (SLO) 6-2 7-5 Michalis SAKELLARIDIS (GRE)

Tudi v ženski konkurenci 10,000 USD vrednega ITF-ja na Kreti (trda podlaga), je Natalija Šipek izpadla v 1. krogu, dve pa sta končali v kvalifikacijah.

19-letna Natalija (590. na WTA) je bila brez možnosti proti komaj 18-letni Romunki Raluci-Georgiani Serban (521. na WTA), ki je slavila s 6-2, 6-0.

Raluca Georgiana SERBAN (ROU) 6-2 6-0 Natalija SIPEK (SLO)

3. krog(kvalifikacije):

Steffi DISTELMANS (BEL) [2] 6-3 6-3 Sasa KLANECEK (SLO)
Elaine GENOVESE (MLT) 5-7 6-2 6-0 Eva ZAGORAC (SLO) [3]

Sasa KLANECEK (SLO) 6-2 6-2 Katarzyna PITAK (GBR)
Eva ZAGORAC (SLO) [3] 6-2 6-0 Heden LY (FRA)

Sasa KLANECEK (SLO) 6-3 6-3 Evgenia KOKKINAKI (GRE)
Eva ZAGORAC (SLO) [3] BYE

ČANGVON, JUŽNA KOREJA - Tadeja Majerič in Dalila Jakupovič sta odšli na 25,000 USD vreden turnir na trdi podlagi, ki se igra v Južni Koreji. No, nista prišli daleč...

25-letna Majeričeva (242. na WTA), je v 1. krogu s 6-1, 6-1 deklasirala 21-letno domačinko Sung-Hi Kimovo (1,032. na WTA), a je v osmini finala morala priznati premoč drugi Južnokorejki Na-Lae Hanovi. 23-letna Azijka, ki je 254. igralka sveta, je bila boljša s 4-6, 6-0, 6-2.

25-letna Jakupovičeva (289. na WTA) je izpadla že po uvodnem obračunu. S 7-6(5), 4-6 in 6-3 jo je presenetila Tajvanka, 19-letna Čing-Ven Hsujeva, 329. igralka sveta.

Na-Lae HAN (KOR) 4-6 6-0 6-2 Tadeja MAJERIC (SLO)

Ching-Wen HSU (TPE) 7-6(5) 4-6 6-3 Dalila JAKUPOVIC (SLO)
Tadeja MAJERIC (SLO) 6-1 6-1 Sung Hee KIM (KOR)

HAMMAMET, TUNIZIJA - Na ITF turnirju v Tuniziji (pesek), ki ima nagradni sklad 10,000 ameriških dolarjev, sta Tamara Zidanšek in Pia Čuk preskočili 1. krog.

18-letna Zidanškova je 1. nosilka, kot 271. igralka sveta pa v uvodnem krogu ni imela problemov z Linneo Malmqvist. 17-letno Švedinjo (1,280. na WTA) je odpravila z rezultatom 6-1, 6-2. V 2. krogu bo njena nasprotnica 17-letna povabljenka Ines Ibbou iz Alžirije, ki je še ni na računalniški lestvici.

19-letna Čukova (518. na WTA) je v 1. krogu s 6-2, 2-6, 6-3 premagala 4. nosilko. Padla je 21-letna igralka iz Lihtenštajna Kathinka Von Deichmann (345. na WTA). Lepo zmago bo poskušala nadgraditi v 2. krogu, ko bo njena rivalka 19-letna Indijka Snehadevi S Reddy (531. na WTA).

Tamara ZIDANSEK (SLO) [1] 6-1 6-2 Linnea MALMQVIST (SWE)
Pia CUK (SLO) 6-2 2-6 6-3 Kathinka VON DEICHMANN (LIE) [4]