"Velikan iz Šalate" v finalu premagal Jamesa Blaka in osvojil prvi turnir po 3 letih!

10.10.2011
Hrvaški teniški igralec Ivo Karlovič (208 cm) se je po treh letih suše, veselil nove zmage na kakšnem teniškem turnirju!

Ivo Karlovič se nahaja v ZDA, kjer je njegova žena pred kratkim povila hčerko. Da bo lahko bližje s svojimi najdražjimi, se je odločil za nastope na turnirjih serije challenger, ki jih v tem času v ZDA ne manjka.

V finalu 100.000$ vrednega challengerja v Sacramentu, sta se pomerila 1. in 2. nosilec, Američan James Blake in Hrvat Ivo Karlovič. Hrvat je na koncu slavil s 6:4, 3:6 ,6:4. Prvi in drugi niz sta bila odločena z enim brejkom, v tretjem pa je Ivo, kot ponavadi, dominiral s svojim 1. servisom (85%). Dosegel je kar 12 asov, od dveh priložnosti je enkrat odvzel servis nasprotniku in se veselil končne zmage. Čeprav sta igrala 3 nize, je dvoboj trajal le 96 minut!

Ivo Karlovič je z Alsiono, ki je Američanka kitajsko jamajških korenin, poročen že 6 let, njun skupni dom pa je v Miamiju. 32 letni Hrvat je prvič postal očka!

Ivo Karlovič je v polfinalu ugnal še enega domačega aduta, 3. nosilca Sama Querreya, s 7:6(6), 3:6, 6:4 v nizih!

To je bil 9. medsebojni obračun Karloviča in Blaka in 6. zmaga Hrvata. Ivo je pred tem zadnjič zmagal na ATP turnirju v Nottinghamu leta 2008 (trava), ko je v finalu premagal Španca Fernanda Verdasca s 7:5, 6:7, 7:6. Z zmago je Karlovič osvojil 100 ATP točk in zaslužil 14.400$ (toliko je zaslužil Grega Žemlja v 1. krogu Pekinga)!

Hrvat bo kot 2. nosilec nastopil tudi na challengerju v Tiborunu, kjer se za nastop v glavnem delu bori naš Luka Gregorc!

foto : images.google