Verjeli ali ne, Roger Federer je izpadel že v uvodnem krogu Pariza!

11.11.2009

PARIZ, FRANCIJA - Prvi igralec sveta in prvi nosilec teniškega masters turnirja v pariški dvorani Bercy Roger Federer je senzacionalno izpadel že v svojem uvodnem krogu. Za izjemno presenečenje je poskrbel kar domači igralec Julien Benneteau (49. na ATP), ki proti švicarskemu mastru v dosedanjih dveh dvobojih sploh še ni prišel do niza, danes pa ga je s super predstavo ugnal s 3-6, 7-6 in 6-4.

Julien Bennetau je po koncu dvoboja ihtel od same sreče, navsezadnje je prišel do največjega skalpa v karieri, ki si ga bo zapomnil za vse čase. Res, da Roger na pariškem mastersu ni nikoli blestel, toda poraza v 2. krogu (v prvem je bil prost) verjetno niso pričakovali še največji optimisti, sploh pa ne proti Bennetauju.

Francoza so po zmagi nad Federerjem oblile solze sreče

Pridruži se debati na forumu

27-letnik, ki živi v Ženevi, je že v prvem nizu pokazal, da se ne bo predal tako zlahka. Švicar je sicer suvereno serviral in Francozu ni pustil možnosti odvzema servisa, sam pa je prišel do enega, ki je odločil prvi niz. Benneteau in Federer sta z izjemno servis igro v drugem nizu pripeljala odločitev v tajbrejk, kjer je prvi igralec sveta z nekaj napakami zapravil ''zaključno žogico'', Julien pa je dobil krila. Videl je, da je Roger premagljiv in se ni ustrašil tako kot pred njim Almagro proti Nadalu. V tretji niz je stopil odločno in hitro odvzel začetni udarec Federerju, ki je z obupnimi poskusi poskušal priti nazaj v igro, a mu po zaslugi danes življenske igre Francoza ni uspelo. Bennueteu je v 10. igri dokončal dvoboj v slogu svojega nasprotnika - z asom.

Dvorana Bercy je bila na nogah, Julien pa je jokal od sreče in se veselil kot da bi dobil turnir za grand slam. Lepo je bilo pogledati igralca, ki je tako srečen ob zmagi.

Roger Federer tudi letos ni uspel v Parizu. Njegov najboljši rezultat je četrtfinale (2002, '03, '08)

Federer se tako poslavlja od Pariza že takoj na začetku, bil pa je to njegov prvi poraz v uvodnem krogu po lanskem Rogers Cupu v Kanadi (masters), kjer je poklekni proti drugemu Francozu Gilles Simonu.