VIDEO! Robin Soderling še vedno upa na vrnitev!

17.10.2013
Mnogi ljubitelji tenisa še vedno pogrešajo v zadnjih letih najboljšega švedskega teniškega igralca Robina Soderlinga, ki se bori z neugodno mononukleozo!

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Odkar je Robin Soderling zaradi bolezni odsoten iz teniških tekmovanj, je švedski tenis v krizi. Trenutno je v središču pozornosti švedske javnosti ATP250 turnir v Stockholmu in enkratna vrnitev nekdanjega TOP10 igralca Joachima Johanssona, ki je svoj zadnji ATP turnir igral leta 2009. 31-letni Joachim je s povabilom organizatorja nastopil v kvalifikacijah in presenetljivo gladko opravil z vsemi tremi nasprotniki v 2 nizih ter se uvrstil v glavni del. A tudi tam se še ni ustavil, saj je v 1. krogu gladko premagal Kolumbijca Alejandra Fallo (6:1,6:3). V 2. krogu ga čaka 2. nosilec, Kanadčan Miloš Raonič... .

Švedi so upali, da bi na turnirju lahko zaigral tudi 29-letni Robin Soderling, a se to ni zgodilo. 2 x finalist Roland Garrosa, ki je tam edini do sedaj premagal peščenega kralja Španca Rafaela Nadala, je svoj zadnji dvoboj odigral julija leta 2011, ko je osvojil ATP turnir v Bastadu. Čeprav še vedno ni popolnoma premagal mononukleoze, upa da se bo vrnil na ATP turnejo. V intervjuju za švedski časnik Aftonbladet, je dejal, da počasi napreduje. Zdaj lahko igra dvoboje, a ne vsak dan.

Razočaran je nad nekaterimi ljudmi, ki v želji za večjo prodajo časopisov namigujejo, da je  njegova odsotnost in še nekaterih drugih igralcev, v povezavi z jemanjem nedovoljenih poživil. Govorilo se je tudi, da naj bi Šved zaigral na ATP1000 turnirju v Parizu, a od tega ne bo nič, dokler ne bo sposoben igrati več dvobojev zapored... .

foto : images.google