Vrnitev po večtedenski odsotnosti je bila kratkotrajna

06.10.2017
TOKIO, JAPONSKA - Nadaljuje se kalvarija Milosa Raonica.

Pred letom dni je bil Milos Raonic uvrščen na tretje mesto lestvice ATP, do danes je nazadoval na 12. in nič ne kaže, da bo za kanadskega velikana kmalu posijalo sonce.

Raonic se je po sedemtedenski odsotnosti zaradi poškodbe zapestja vrnil na turnirju serije 500 v Tokiu in se v bolečinah poslovil v drugem krogu. Vsega je bilo konec že v uvodni igri oziroma po vsega osmih minutah igre, ko je razočarani Kanadčan v bolečinah odšepal z igrišča.

"Težko je vedeti, kako huda je poškodba. Moral bom počakati. Začutil sem ostro bolečino v nogi. Vračam se domov na preiskave," je povedal nekdanji finalist Wimbledona (2016).

Raonic je v lanski sezoni dobil 52 obračunov (52-17/75%), kar je njegov najboljši izkupiček v karieri, in osvojil eno lovoriko v štirih finalih (1-3). Leto je končal na tretjem mestu.

V sezoni 2017 je igral precej manj (29-12/71%) in se dvakrat uvrstil v finale ATP turnirja (0-2). Trenutno je 12. igralec sveta. Če bo poškodba resna, bi se lahko kmalu pridružil Novaku Đokoviću, Andyju Murrayju, Stanu Wawrinki in Keiju Nishikoriju, ki so že končali letošnjo sezono.