05.06.2016
Zbirka Novaka Đokoviča je vse večja. Na turnirjih za Grand Slam je slavil že dvanajstič, danes je osvojil še Roland Garros, edini turnir velike četverice, ki mu je še manjkal. Za nameček 29-letni Srb drži v lasti vse turnirje velike četverice, kar ni uspelo ne Federerju, ne Nadalu, nazadnje pa leta 1968 Rodu Laverju.

Piše se leto 2016, 1. teniški igralec sveta Novak Đokovič pa ima po današnjem slavju na OP Francije, kjer je kompletiral vse naslove iz turnirjev za Grand Slam, možnost, da naredi nekaj, kar še nismo videli v moškem tenisu - zmagati na vseh štirih Grand Slamih in osvojiti zlato olimpijsko odličje. To je možno le na vsake štiri leta, s tem pa se lahko pohvali le Steffi Graf (1988).

Nole je iz sebe vrgel težko breme. Koliko mu je pomenila zmaga na OP Francije se je videlo po solznih očeh. Leta in leta se je vračal po izgubljenih finalih, ni obupal in uspelo mu je. Sedaj je 12-kratni prvak turnirjev velike četverice, pa se spomnimo vseh uspehov od začetka do do danes.

OP Avstralije 2008

Vse se je začelo pred osmimi leti v Melbournu. V polfinalu je padel Federer, v finalu pa Tsonga. Đokovič je postal prvi srbski zmagovalec turnirjev za Grand Slam.

OP Avstralije 2011

Druga zmaga na turnirjih velike četverice je padla na istem kraju. Avstralija kar prija Novaku, ki je takrat v polfinalu izločil Federerja, v finalu pa Andya Murraya po treh nizih.

Wimbledon 2011

Istega leta, 2011, je Novak slavil na sveti travi. Dvignil je pokal, o katerem je sanjal kot otrok. V finalu je bil boljši od Rafaela Nadala s 3-1 v nizih.

OP ZDA 2011

Leto 2011 je Đokovič končal s še tretjim osvojenim Grad Slamom. Prvič je slavil na OP ZDA potem, ko je v nepozabnem polfinalu premagal Rogerja Federerja (3-2), v boju za naslov pa je bil spet boljši od Rafaela Nadala (3-1). Po Melbournu in Londonu, se je velikemu prvaku poklonil še New York.

OP Avstralije 2012

Nova sezona, nova lovorika v Melbournu.

Novak Đokovič je tretjič slavil na 'Aussie Opnu', v finalu pa po izčrpljujočih petih nizih premagal Rafaela Nadala. Finale je trajal kar 5 ur in 53 minut, najdaljši Grand Slam finale v zgodovini. Za Španca je bil to tudi tretji zaporedni poraz v finalih turnirjev velike četverice.

OP Avstralije 2013

Šesta lovorika na turnirjih za Grand Slam - četrta v Melbournu.

Novak je postal prvi v odprti dobi, ki je v Avstraliji slavil trikrat zapored in se priključil Federerju in Agassiju s štirimi zmagami. V finalu je premagal Andya Murraya.

Wimbledon 2014

Sedmi naslov. V finalu turnirja v vseangleškem klubu je s 3-2 premagal Rogerja Federerja in se ponovno zavihtel na 1. mesto ATP lestvice.

OP Avstralije 2015

Lanska sezona se je prav tako začela zmagovito.

V polfinalu je izločil Stana Wawrinko, branilca naslova, v finalu Andya Murraya, tretjič v boju za naslov v deželi tam spodaj. Svoj najljubši turnir je dobil že petič.

Wimbledon 2015

V ponovitvi finala 2014 je Đokovič spet ugnal 17-kratnega Grand Slam zmagovalca Rogerja Federerja. Na sveti travi je slavil tretjič v zbirko pa dodal deveto lovoriko s turnirjev za Grand Slam. Turnir bo ostal v spominu po tem, da je Srb začel zbirko trofej v nizu, ki še traja...

OP ZDA 2015

S samim vstopom v finale OP ZDA, je Novak Đokovič postal šele tretji v zgodovini, ki je v istem letu igral vse štiri finala turnirjev za Grand Slam. Do sedaj je to uspelo le Rodu Laverju in Rogerju Federerju.

Uspeh je kronal z zmago, drugo v Flushing Meadowsu, v borbi za naslov pa premagal Federerja.

OP Avstralije 2016

Letošnja sezona se je spet začela zmagovito.

Novak Đoovič je v še enem finalu OP Avstralije premagal Andya Murraya in izenačil rekord Roya Emersona po številu zmag v Melbournu. V zbirki jih ima že šest.

Roland Garros 2016

Še sveže. Novak Đokovič je lastnik vseh štirih turnirjev za Grand Slam. Prvič v karieri je zmagal na peščenem turnirju za veliki slam, kompletiral zbirko in se zapisal z zlatimi črkami v zgodovino tenisa.