Wawrinka tretji, Federer padel na 7. mesto, Kavčiču +107

12.09.2016
Najnovejša teniška lestvica ATP prinaša nekaj zamenjav v TOP 100 in velik skok Blaža Kavčiča.

Po končanem Grand Slamu v New Yorku na 1. mestu ostaja Novak Đokovič. Srb je sicer izgubil finale OP ZDA in ni ubranil naslova, vseeno pa ima več kot 4,500 točk prednosti pred drugouvrščenim Andyem Murrayem. Na 3. mestu ostaja Stan Wawrinka, veliki zmagovalec Flushing Meadowsa, ki se je tudi uvrstil na zaključni Masters, na 4. mesto pa se je prebil Rafa Nadal. Roger Federer je že končal letošnjo sezono in ga ni bilo v New Yorku, posledično je padel na 7. mesto, se pa je v TOP10 (8.) prebil polfinalist OP ZDA Gael Monfils

V prvi stoterici je velik skok uspel Britancu Kyle-u Edmundu. 29 stopničk višje mu prinaša 55. mesto, na 64. mestu pa je Juan Martin del Potro. Argentinec, ki se vrača po poškodbi, z veliki koraki stopa med najboljše, kamor tudi spada. Po OP ZDA je pridobil 78 mest.